Mniemania

Mniemania - Włodzimierz Kruszona | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Włodzimierz Kruszona
WYMIAR
7,7 MB
NAZWA PLIKU
Mniemania.pdf
ISBN
3749593113732

OPIS

Kołobrzeg, lato 2018 roku. Mieszkańcy kamienicy w uzdrowiskowej części miasta tworzą małą, lokalną społeczność. Wojciech, starszy nauczyciel, gości na wakacjach ukochaną wnuczkę, Lidkę. Po sąsiedzku mieszkają Julia i Mateusz – rodzice malutkiego Felka, oraz Beata i Andrzej – małżeństwo przechodzące kryzys. Ich pogrążony w nieszczęśliwej miłości syn Darek jest niespełnionym pisarzem pracującym w muzeum historycznym. U dozorczyni Danuty na przepustce z więzienia przebywa syn Janek.Sąsiedzi codziennie się mijają, rozmyślają o sobie i oceniają nawzajem. Pozostają jednak uwięzieni we własnych wyobrażeniach. Spotykają się i rozmawiają, ale prawie wszyscy są samotni. Każdy skrywa jakieś tajemnice, czegoś się wstydzi, coś kombinuje, za czymś tęskni.Czytelnik zagłębia się w myśli, motywy działań, namiętności i lęki bohaterów. Ich barwną różnorodność odzwierciedla język. Niekiedy wulgarny i dosadny, kiedy indziej ociera się o styl naukowy.Mniemania to powieść o samotności. Utwór błyskotliwy, wstrząsający i na pewno bardzo oryginalny.

Wojciech, starszy nauczyciel, gości na wakacjach ukochaną wnuczkę, Lidkę. MENSANA istnieje od października 2006 roku. Początkowo Ośrodek funkcjonował jako filia warszawskiego Centrum CBT, pod nazwą Centrum CBT Kraków, od 2008 roku jako samodzielna placówka pod nazwą MENSANA.

Początkowo Ośrodek funkcjonował jako filia warszawskiego Centrum CBT, pod nazwą Centrum CBT Kraków, od 2008 roku jako samodzielna placówka pod nazwą MENSANA. Nasza nazwa to połączenie dwóch słów: mens (łac: rozum, umysł, duch) i sana (łac.

POWIĄZANE KSIĄŻKI