Wrzosowisko

Wrzosowisko - Marian Derdo | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marian Derdo
WYMIAR
3,44 MB
NAZWA PLIKU
Wrzosowisko.pdf
ISBN
1267298564135

OPIS

Męska przyjaźń z kobietami w tleEnigmatyczny Makita i jego nowo poznany przyjaciel Ruter to mężczyźni, których więcej dzieli niż łączy. Dla pierwszego z nich najważniejsza jest wolność i możliwość nawiązywania niezobowiązujących relacji z płcią przeciwną. Drugi natomiast, dużo bardziej stały w uczuciach, wciąż żyje przeszłością, nie potrafiąc poradzić sobie z odejściem ukochanej. Mężczyźni nie zdają sobie jednak sprawy, że jest coś, co czyni ich bliższymi sobie, niż mogliby kiedykolwiek przypuszczać. Jeden niepozorny SMS wkrótce sprowokuje lawinę wydarzeń, która odkryje wiele bolesnych tajemnic...„Wrzosowisko” to fascynująca, nieoczywista opowieść o pokręconych relacjach damsko-męskich, pełna szczerych emocji i życiowych dylematów, która skłania do refleksji nad prawdziwą naturą miłości, przyjaźni i zdrady.

Co znaczy i jak powiedzieć "wrzosowisko" po angielsku? - heath, heathland, moor, moorland, moorlands Inwestycja Wrzosowisko Moorlands znajduje się w Toruniu, ul. Szosa Chełmińska (3.2 km od centrum Torunia), jest realizowana przez dewelopera Finch Lockerbie.

Dominują w niej rośliny wrzosopodobne o kseromorficznych (erikoidalnych) liściach - niewielkich, zwykle wałeczkowatych. Wykształca się na siedliskach ubogich, zwykle wilgotnych, znajdujących się pod wpływem klimatu morskiego . Wrzosowisko w ogrodzie może być jednym z najbardziej uroczych zakątków ogrodu, szczególnie jesienią, kiedy kwitną wrzosy.

POWIĄZANE KSIĄŻKI