My, naród. Nowa historia Stanów Zjednoczonych

My, naród. Nowa historia Stanów Zjednoczonych - Jill Lepore | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jill Lepore
WYMIAR
9,17 MB
NAZWA PLIKU
My, naród. Nowa historia Stanów Zjednoczonych.pdf
ISBN
3696394978491

OPIS

Nowe, intrygujące spojrzenie na dzieje Ameryki autorstwa wybitnej i nagradzanej historyczki.Jill Lepore przedstawia historię Stanów Zjednoczonych w zaskakującej interpretacji. Wychodząc od głównych amerykańskich idei, tych „oczywistych prawd”, o których mówił Jefferson - politycznej równości, praw naturalnych i suwerenności narodu - autorka zadaje podstawowe pytanie: Czy burzliwa historia Ameryki dowodzi tych prawd, czy też im zaprzecza? Lepore śledzi ich obecność od czasów pierwszych pionierów po izolacjonistów, od właścicieli niewolników po obrońców praw człowieka, od początków prasy drukarskiej po Facebooka. Stwierdza też, że sprzeczności w nich zawarte budują naród, który chce walczyć o sens swojej historii.Wciągająca narracja i oryginalna konstrukcja czynią My, naród jedną z najciekawszych i najbardziej nowatorskich opowieści o amerykańskiej historii. Wobec konfliktów, które aktualnie wstrząsają Ameryką, książka Jill Lepore znakomicie wyjaśnia źródła ich pochodzenia oraz daje nadzieję na ich twórcze przełamanie.To historia na miarę XXI wieku. W przeciwieństwie do wielu starszych książek nikogo nie wyklucza.„The Guardian”Jill Lepore uosabia rzadkie w dzisiejszych czasach połączenie intelektu, oryginalności i dobrego stylu.„The Times Literary Supplement”

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej to kraj pełen kontrastów o niezwykle bogatej historii. Dzieje tego państwa to niezwykła opowieść o narodowościach, kulturach, ideach oraz wydarzeniach, których początek można datować na rok 1492, gdy Krzysztof Kolumb dokonał odkrycia, nieznanego wcześniej lądu. My, naród.

Książka My, naród liczy 848 stron. Jej wymiary to 170x240.

POWIĄZANE KSIĄŻKI