Aż do śmierci

Aż do śmierci - Amos Oz | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Amos Oz
WYMIAR
7,55 MB
NAZWA PLIKU
Aż do śmierci.pdf
ISBN
6923111583490

OPIS

Niezwykła wiwisekcja motywów ludzkich poczynań autorstwa najwybitniejszego pisarza izraelskiego.Krucjata oraz Późna miłość, dwie nowele składające się na tę książkę, łączy paranoiczna wręcz obsesja ich bohaterów. Strach i nienawiść powodujące dowódcą wyprawy krzyżowej sprawiają, że morduje wszystkich napotkanych w drodze Żydów. Choroby, ustawiczne potyczki, śmierć zamieniają triumfalny pochód w klęskę. Drogę do świętych miejsc otwiera wyzbytym wszystkiego krzyżowcom dopiero pokora.Późna miłość to z kolei portret podstarzałego lektora partyjnego, który jeżdżąc po kibucach, ostrzega przed śmiertelnym niebezpieczeństwem, jakie dla Izraela stanowi Rosja. Zagrożenie to wprawdzie już minęło, ale lektor wciąż ma poczucie misji - musi ostrzegać.

, dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie . ... "Aż do śmierci" to debiut literacki Marcina Chmiela, młodego chłopaka z Myślenic, zapalonego (co niezmiernie istotne!) szachisty.

Przerażającej i skłaniającej do refleksji, otwierającej oczy. Oto seria rozmów reporterki TVN24 z kobietami, które po latach poniżeń jeden raz zamieniły się rolami ze swoimi katami. Bohaterki "Aż do śmierci" otrzymały kary od 5 do 12 lat pozbawienia wolności.

POWIĄZANE KSIĄŻKI