Władca much

Władca much - William Golding | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
William Golding
WYMIAR
3,94 MB
NAZWA PLIKU
Władca much.pdf
ISBN
7345097977496

OPIS

Jedna z najsłynniejszych powieści o upadku kultury i cywilizacji, która weszła na stałe do kanonu najważniejszych dzieł XX wiekuGrupa chłopców, którzy jako jedyni ocaleli po katastrofie lotniczej, znajduje schronienie na bezludnej wyspie. Początkowo rozbitkowie, pozbawieni nadzoru dorosłych, cieszą się wolnością w rajskiej scenerii z dala od cywilizacji. Jednak ich wysiłki, by stworzyć własne małe społeczeństwo, prowadzą do katastrofy, a przygoda obraca się w koszmar.Laureat literackiej Nagrody Nobla William Golding rozwiewa złudzenia o dobrej naturze człowieka, pokazując w sugestywny i przerażający sposób, jak zwykli uczniowie brytyjskich szkół stopniowo pogrążają się w barbarzyństwie i zatracają swoje ludzkie odruchy.

Głównymi bohaterami serialu są czterej ośmiolatkowie - uczniowie klasy II b Szkoły Podstawowej im. Batalionu Zośka - Czesio, Maślana, Anusiak i Konieczko oraz ich nauczycielka - Pani Frał.

Umyślnie wybiera dzieci. 'Władca much' to pierwsza powieść autorstwa Williama Goldinga, wydana w 1954 roku. Pozycja ta odniosła międzynarodowy sukces i stała się jednym z najważniejszych dzieł XX wieku.

POWIĄZANE KSIĄŻKI