Szafa

Szafa - Olga Tokarczuk | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Olga Tokarczuk
WYMIAR
4,63 MB
NAZWA PLIKU
Szafa.pdf
ISBN
4055904308807

OPIS

Porywająca, niepokojąca wyobraźnia Olgi Tokarczuk. Opowiadania, w których wyobraźnia sąsiaduje z mitami, a przedmioty znaczą więcej, niż można się spodziewać.Bohaterowie tych historii starają się oswoić otaczającą ich rzeczywistość. Ta jednak ciągle im się wymyka. Wydaje im się złudna, nieprzejrzysta, czasem też nieprawdziwa..."W trzech opowiadaniach z tego tomiku na kilkudziesięciu stronicach otrzymujemy jak w pigułce skoncentrowane najważniejsze tropy twórczości Tokarczuk: kłopoty z tożsamością i kłopoty z istnieniem. Wszystkie opowiadania są wysokiej próby". - Mariusz Cieślik, "Polityka""Utwory pomieszczone w tej szczupłej książce noszą wszelkie znamiona twórczości Tokarczuk: filozoficzność, metaforyczność, paraboliczność, tyle że w stopniu doskonałym, niejako wzorcowym". - Maria Jentys, "Sycyna""Powabne w opowiadaniach z tomu Szafa jest nie to, że autorka kreuje surrealistyczne światy z fantastycznymi bohaterami, ale bardziej to, że delikatnie prowadzi czytelnika za rękę i pozwala mu przebiegać z jednego poziomu rzeczywistości na drugi niemal niezauważenie. A ponieważ każdy poziom łączy się z zupełnie innym punktem widzenia, rzekoma normalność staje się absurdalna, a pozorny absurd naraz wydaje się całkowicie normalny". - "Titel"

Od tego zależy, czy szafa wybrana przez Nas wkomponuje się w wyznaczone na nią miejsce. Szafy z punktu widzenia kobiety stanowią podstawowy mebel. To przecież miejsce dla licznych sukienek, spodni, spódniczek, bluzek i butów.

Z tego powodu warto w nie wyposażyć niewielkie wnętrza. Szafa przesuwna z lustrem ożywia wnętrza Odnajdź szafę, to właśnie dzięki której w Twoim domu zapanuje ład oraz harmonia! Tytuł nie kłamie - bowiem szafy to naturalnie ten szczegół umeblowania, jaki wpływa na to, jak niezwykle łatwo będzie utrzymać ład oraz porządek w danym pomieszczeniu.

POWIĄZANE KSIĄŻKI