Splątane drzewo życia. Nowe, radykalne spojrzenie na teorię ewolucji

Splątane drzewo życia. Nowe, radykalne spojrzenie na teorię ewolucji - David Quammen | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
David Quammen
WYMIAR
5,76 MB
NAZWA PLIKU
Splątane drzewo życia. Nowe, radykalne spojrzenie na teorię ewolucji.pdf
ISBN
7726052335371

OPIS

Historia życia na naszej planecie w świetle najnowszych odkryćCo wydarzyło się na przestrzeni ostatnich około czterech miliardów lat, by życie od swych prymitywnych początków mogło wybujać do tak olśniewającej różnorodności i złożoności, jaką obecnie możemy podziwiać? Jak przypadkowe zdarzenia dały początek stworzeniu tak cudownemu jak człowiek – a także płetwalom błękitnym, tyranozaurom i gigantycznym sekwojom?W centrum uwagi Davida Quammena znajduje się nowa metoda opowiadania historii życia na Ziemi – przy pomocy filogenetyki molekularnej. Polega ona na odczytywaniu całej historii życia z różnic w cząsteczkach istniejących do dziś w żywych organizmach. Dzięki temu teraz wiemy na przykład, że około ośmiu procent ludzkiego genomu nie pojawiło się w wyniku bezpośredniego dziedziczenia od przodków, lecz w rezultacie infekcji wirusowej.Kolejne badania dowodzą, że ewolucja jest o wiele bardziej skomplikowanym procesem, niż nam się wydawało. David Quammen wyjaśnia, w jaki sposób najnowsze odkrycia w dziedzinie biologii molekularnej mogą zmienić nasze dotychczasowe rozumienie teorii ewolucji i wpłynąć na nasze życie.

Nowe, radykalne spojrzenie na historię ewolucji w kategorii Inne / Książki & NŚ Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies . Splątane drzewo życia. Nowe, radykalne spojrzenie na teorię ewolucji Autor: Quammen David oprawa: Twarda podtytuł: Nowe, radykalne spojrzenie na teorię ewolucji format: 15.5x23.0cm język: polski liczba stron: 626 rok wydania: 2020 Historia życia na naszej planecie w świetle najnowszych odkryć Co wydarzyło się na przestrzeni ostatnich około czterech miliardów lat, by życie od ... Splątane drzewo życia - mobi, epub, Nowe, radykalne spojrzenie na historię ewolucji - opis produktu: Historia życia na naszej planecie w świetle najnowszych odkryć Co wydarzyło się na przestrzeni ostatnich około czterech miliardów lat, by życie od swych prymitywnych początków mogło wybujać do tak olśniewającej różnorodności i złożoności, jaką obecnie możemy podziwiać? Książka przeceniona ze względu na drobne rysy na okładce oraz "zbite" dolne rogi i naddarcie około 1 cm.

Splątane drzewo życia. Nowe, radykalne spojrzenie na teorię ewolucji.

POWIĄZANE KSIĄŻKI