Sięgaj jak najdalej

Sięgaj jak najdalej - David Epstein | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
David Epstein
WYMIAR
11,55 MB
NAZWA PLIKU
Sięgaj jak najdalej.pdf
ISBN
1242598488095

OPIS

Dlaczego ludzie o szerokich zainteresowaniach wygrywają w wyspecjalizowanym świecieCo, jeśli wszystko, czego nas uczono o osiągnięciu sukcesu w życiu, było nieprawdziwe?„Zacznij jak najwcześniej, skup się na jednym, bądź wydajny” – słyszymy te rady od dzieciństwa.Tymczasem przełomowa książka Davida Epsteina świadczy o czymś zupełnie innym. Na przykładzie słynnych sportowców, naukowców i artystów pokazuje, że kluczem do sukcesu jest nie wąska specjalizacja, nieustanne ćwiczenia i poświęcenie całego życia zgłębianiu konkretnej dziedziny wiedzy, lecz rozwijanie w sobie wielu umiejętności i interesowanie się różnymi, często odmiennymi, dyscyplinami.Okazuje się, że generaliści – osoby uzdolnione w wielu dziedzinach – wyróżniają się kreatywnością i zdolnością do łączenia ze sobą nieoczywistych elementów. Późno rozwijają w sobie nowe umiejętności, nie boją się porażek i niepowodzeń, często zmieniają swoje zainteresowania i właśnie dlatego odnoszą sukces, bo szerokie horyzonty, bogate doświadczenie i zdolność do patrzenia na problem z różnych perspektyw stają się szczególnie cenne w coraz bardziej wyspecjalizowanym i skomputeryzowanym świecie.

Dlaczego ludzie o szerokich zainteresowaniach wygrywają w wyspecjalizowanym świecie - Epstein David. Pobierz i przeczytaj fragment ebooka za darmo.

Pseudonim. Sięgaj jak najdalej. Dlaczego ludzie o szerokich zainteresowaniach wygrywają w wyspecjalizowanym świecie 2020 wydanie 1 .

POWIĄZANE KSIĄŻKI