Prawiek i inne czasy

Prawiek i inne czasy - Olga Tokarczuk | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Olga Tokarczuk
WYMIAR
9,66 MB
NAZWA PLIKU
Prawiek i inne czasy.pdf
ISBN
1482535444056

OPIS

Od lat porusza czytelników na całym świecie. Jedna z najpoczytniejszych i najgłośniejszych współczesnych polskich powieści, przełożona na ponad dwadzieścia języków.Prawiek - wieś położona w centrum Polski - tutaj codzienność splata się z niezwykłością, rzeczywistość z mitem, a powszednie życie jest ważniejsze od wielkich wydarzeń. W burzliwych latach XX wieku kilka pokoleń kilku rodzin mieszkających w Prawieku walczy o swoje szczęście i przyszłość. Ich losy układają się w uniwersalną opowieść o czasie, przemijaniu i ludzkim losie."Prawiek i inne czasy to znakomite dzieło o rzadko dziś spotykanej randze i głębi"."The Prague Post""Tokarczuk ze skrawków realnej historii buduje mit, to jest historię przenikniętą ładem, gdzie wszystkie wydarzenia, także te tragiczne i złe, mają swoje uzasadnienie. Przestrzeń zorganizowana jest na podobieństwo mandali - koła wpisanego w kwadrat, będącego geometrycznym wyobrażeniem doskonałości i pełni".Jerzy Sosnowski, "Gazeta Wyborcza""W tej napisanej z rozmachem powieści Olga Tokarczuk wykorzystuje tradycję magicznego realizmu do kreacji świata, który jest przesiąknięty dawnymi mitami tak samo mocno jak jest zakorzeniony w teraźniejszości"."Frankfurter Allgemeine Zeitung"

Opublikowana w 1996 roku powieść zapewniła młodej wówczas pisarce popularność, a także liczne nagrody (paszport Polityki oraz nagrodę Kościelskich). Doczekała się również przekładów i uznania międzynarodowej publiczności. 84% Analiza i interpretacja tekstu Olgi Tokarczuk „Czas Prawieku" 81% Recenzja książki pt.

Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze! \\r Olga Tokarczuk: Prawiek i inne czasy - fragment tekstu do zadania maturalnego. Prawiek i inne czasy.

POWIĄZANE KSIĄŻKI