Obsługiwałem angielskiego króla

Obsługiwałem angielskiego króla - Bohumil Hrabal | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Bohumil Hrabal
WYMIAR
3,56 MB
NAZWA PLIKU
Obsługiwałem angielskiego króla.pdf
ISBN
5827838326693

OPIS

Nowa edycja książki Obsługiwałem angielskiego króla ukazuje się z okazji wyjątkowego spotkania literatury i filmu: po ponad trzydziestu latach od napisania doczekał się ekranizacji jeden z najsłynniejszych utworów Bohumila Hrabala. Z prozą czeskiego mistrza po raz kolejny zmierzył się z powodzeniem Jiri Menzel, reżyser m.in. legendarnych Pociągów pod specjalnym nadzorem (Oscar dla filmu obcojęzycznego w 1967 roku) i Postrzyżyn.

Kiedy więc wpadła mi w ręce książeczka zarekomendowana dodatkowo skrótem KIK na okładce, postanowiłam ... Obsługiwałem angielskiego króla (2006) Bohaterem filmu jest Jan Dziecię. Właśnie opuszcza więzienie.

Jan Dziecię, główny bohater tej opowieści, znalazłszy się w obliczu nieuchronnej śmierci rozpatruje swoje życiowe sukcesy i klęski. Nie wszystko w jego życiu ułożyło mu się bowiem po myśli, a zawierane kompromisy - nawet te dyktowane ... szukasz.

POWIĄZANE KSIĄŻKI