Prawda i wolność. Rozważania o współczesności

Prawda i wolność. Rozważania o współczesności - Joseph Ratzinger | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Joseph Ratzinger
WYMIAR
8,56 MB
NAZWA PLIKU
Prawda i wolność. Rozważania o współczesności.pdf
ISBN
3200112340318

OPIS

Wolność, jeśli nie ma nas doprowadzić do kłamstwa i samozniszczenia, musi być zorientowana na prawdę, czyli na to, czym rzeczywiście jesteśmy.Jak uporządkować podzielony świat?Jedną z cech charakterystycznych współczesnego myślenia jest postrzeganie kluczowych pojęć jako oderwanych od siebie. Ta fragmentaryczność w dużej mierze dotyczy prawdy oraz wolności. Wskutek tego operuje się wieloma „prawdami”, a wolność utożsamia się wyłącznie z osobistą chęcią do podejmowania działań. Tak widziany świat staje się rozmyty, przez co trudno się w nim odnaleźć.Joseph Ratzinger proponuje inne myślenie. Nie odrywa od siebie prawdy, wolności, wiary, tolerancji i rozumu. Czyni wręcz przeciwnie – wskazuje na ich integralność. Dowodzi przy tym, że takie postrzeganie owych pojęć pozwala odzyskać człowiekowi spójność myślenia i dzięki temu żyć w sposób bardziej pełny.W teologii Ratzingera wiara jest racjonalna, racjonalność wierząca, wolność żyje prawdą, a rozum szukający prawdy staje się wolny i spontanicznie twórczy. W życiu chodzi o wiarę i o rozum, i o prawdę, i o wolność. W życiu chodzi o to wszystko, bo w nim najważniejsza jest miłość, która nie istnieje bez prawdy i wolności.ks. prof. Robert J. Woźniak

Aktualnie panująca wolność może doprowadzić nas do samozniszczenia i kłamstwa, dlatego tak ważne jest to, aby stała się bliska prawdzie. Prawda ta ma nas uświadomić i odpowiedzieć na pytanie: "Kim tak naprawdę jestem?". 13 lutego 2021, sobota: ilość produktów w dziale książki: 128 279, Zobacz mapę kategorii: książki Książka: Prawda i wolność.

Są one w całej swej istocie integralne. Benedykt XVI (Josef Ratzinger): Prawda i wolność. Rozważania o współczesności.

POWIĄZANE KSIĄŻKI