David Copperfield

David Copperfield - Charles Dickens | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Charles Dickens
WYMIAR
12,14 MB
NAZWA PLIKU
David Copperfield.pdf
ISBN
2535365664699

OPIS

Jest to historia życia Davida Copperfielda od dzieciństwa aż do wieku średniego, z jego własnymi przygodami oraz licznymi przyjaciółmi i wrogami, których spotkał na swojej drodze. Jest to jego droga zmiany i rozwoju od dzieciństwa do dojrzałości, podczas której główny bohater przechodzi przez kolejne etapy swojego rozwoju.Tytuł traktowany jest często jako arcydzieło Dickensa lub „triumf sztuki Dickensa”. Stanowił punkt zwrotny w jego twórczości. Choć napisany w pierwszej osobie, „David Copperfield” jest uważany za coś więcej niż autobiografię, wykraczającą poza te ramy w bogactwie tematów i oryginalności pisarstwa. Według słów autora, powieść ta była bardzo skomplikowanym splotem prawdy i inwencji twórczej. Niektóre elementy powieści zaczerpnięte zostały z własnego życia Dickensa. We wstępie do wydania z 1867 roku Dickens napisał „Jak wielu kochających rodziców, mam w sercu ulubione dziecko. Nazywa się David Copperfield.”

Copperfield's television specials have won 21 Emmy Awards and 38 nominations. Best known for his combination of storytelling and illusion, Copperfield's career of over 40 years has earned him 11 Guinness ... David Copperfield (1999) - Jeszcze jedna adaptacja klasycznej powieści Dickensa.

Według słów autora, powieść ta była bardzo skomplikowanym splotem prawdy i inwencji twórczej. David Copperfield (Daniel Radcliffe) wychowuje się bez ojca, który zmarł jeszcze przed jego narodzinami. Dorasta w trudnych warunkach, a jego sytuacja ulega pogorszeniu, gdy matka Clara (Emilia Fox) poślubia despotycznego Edwarda Murdstone'a (Trevor Eve).

POWIĄZANE KSIĄŻKI