Noc świętego Bartłomieja

Noc świętego Bartłomieja - praca zbiorowa | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
11,18 MB
NAZWA PLIKU
Noc świętego Bartłomieja.pdf
ISBN
4140395643774

OPIS

Zdecydowaliśmy się dokonać tej próby poprzez wydawnictwo ilustrowane, ponieważ obraz przemawia bardziej do emocji widza i komunikaty wyrażane za jego pomocą są bardziej klarowne. Autorem tego komiksu jest Hubert Czajkowski, znany naszym czytelnikom z serii albumów wydanych pod zbiorczym tytułem „Lux in tenebris”. Dziś Hubert rozpoczął nową serię, która mam nadzieję, nie zakończy się na trzech albumach, ale będzie znacznie dłuższa i opowiadać będzie o wypadkach z przełomu XVI i XVII wieku.

Wydarzenie to miało miejsce w nocy z 23 na 24 sierpnia 1572 roku. Nazwa wywodzi się od jednego z apostołów, św.Bartłomieja, którego święto przypada na 24 sierpnia. Noc świętego Bartłomieja nie ma zatem szczęścia do publikowanych u nas komiksów podejmujących owo zagadnienie.

Bartłomieja Apostoła, którego święto liturgiczne przypada na 24 sierpnia Noc świętego Bartłomieja. Hugonoci (fragmenty dotyczące tzw.

POWIĄZANE KSIĄŻKI