Daj gryza. Smakowite historie o jedzeniu

Daj gryza. Smakowite historie o jedzeniu - Natalia Baranowska | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Natalia Baranowska
WYMIAR
4,73 MB
NAZWA PLIKU
Daj gryza. Smakowite historie o jedzeniu.pdf
ISBN
1565725566715

OPIS

W tysiąc smaków dookoła świata! Wielka wyprawa tropem dań, przypraw i składników z pięciu kontynentów w efektownym albumie pełnym ciekawostek i smakowitych przepisów.Skąd pochodzi kukurydza, skąd pszenica, a skąd ziemniaki?Co jada się od wieków w Turcji, a co we Włoszech czy w Nigerii?Jak własnoręcznie przygotować wietnamski naleśnik, brazylijskie pralinki albo węgierskie leczo?Ta apetyczna książka zabierze was w wielką podróż śladami smaków, potraw i składników, z których się je przyrządza. Odwiedzicie w niej 26 krajów ze wszystkich kontynentów, a na efektownych ilustracjach Aleksandry i Daniela Mizielińskich zobaczycie marokańską ucztę, pływający wietnamski targ czy argentyńskich gauczów. Poznacie najróżniejsze przysmaki i przeczytacie o ich barwnych losach. Przekonacie się, jak mocno jedzenie związane jest z historią, kulturą i przyrodą kraju, w którym powstało. I dowiecie się, jak przyrządzić proste i pyszne dania ze wszystkich stron świata.Każdy rozdział poświęcony jest jednemu krajowi. Znajdziecie w nim mnóstwo ciekawostek o charakterystycznych składnikach, potrawach i zwyczajach, a także dwa łatwe do wykonania przepisy. Wyszukiwanie ciekawych informacji ułatwi spis treści, indeks oraz oś czasu, przedstawiająca najważniejsze wydarzenia i odkrycia kulinarne.

zwiń ... "Daj gryza. Smakowite historie o jedzeniu" posiada niesamowitą moc uświadamiania dzieciom i dorosłym jak mocno związane są potrawy z kulturą, historią i naturą w danym kraju.

Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z gotowaniem mogą też skorzystać z prostych ... Daj gryza. Smakowite historie o jedzeniu.

POWIĄZANE KSIĄŻKI