Mój Michael

Mój Michael - Amos Oz | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Amos Oz
WYMIAR
3,79 MB
NAZWA PLIKU
Mój Michael.pdf
ISBN
5982599040433

OPIS

Ponadczasowa opowieść o miłości i stracie.Studentka literatury hebrajskiej Hannah poznaje studenta geologii Michaela. Pobierają się, dość szybko jednak – mimo udanego małżeństwa i macierzyństwa – Hannah zaczyna odczuwać pustkę, ucieka w marzenia senne. Pojawiają się w nich bliźniacy, jej towarzysze zabaw z dzieciństwa, raz jako wybawcy, innym razem – oprawcy. Oz mistrzowsko maluje postępujący rozpad małżeństwa, wyrafinowanie delikatną kreską, z wyczuciem, ukazując zarazem panoramę Jerozolimy lat pięćdziesiątych XX wieku. Powieść (uznaną przez krytykę za izraelską Panią Bovary) przetłumaczono na kilkadziesiąt języków, na jej podstawie powstał amerykańsko-izraelski film Michael Sheli.

Pobierają się, dość szybko jednak - mimo udanego małżeństwa i macierzyństwa - Hannah zaczyna odczuwać pustkę, ucieka w marzenia senne. Hannah i Michael poznali się kompletnie przypadkiem. I przypadkiem zostali mężem i żoną.

⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 6,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź > Sprawdź niskie ceny i kup Mój Michael w księgarni internetowej tantis.pl ⭐ Szybka wysyłka! ☞ Ebook - epub, mobi. Mój Michael - Amos Oz.

POWIĄZANE KSIĄŻKI