Ustawa o sporcie. Komentarz

Ustawa o sporcie. Komentarz - Eligiusz Krześniak | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Eligiusz Krześniak
WYMIAR
7,76 MB
NAZWA PLIKU
Ustawa o sporcie. Komentarz.pdf
ISBN
5416448338848

OPIS

Komentarz do przepisów ustawy o sporcie zawiera także teksty ustawy o zwalczaniu dopingu w sporcie oraz obowiązującą wersję Statutu Trybunału Arbitrażowego do Spraw Sportu w Lozannie. Omawia zjawiska nowe w tym obszarze, np. zagadnienie e-sportu, wspólnych inicjatyw europejskich w dziedzinie sportu i działalności Polskiej Agencji Antydopingowej.Uwzględniono zmiany ustawodawcze opublikowane od czasu wejścia w życie ustawy, w tym dotyczące:przywrócenia do polskiego prawa regulacji odnoszącej się do rozstrzygania sporów w sporcie, wprowadzenia zakazów i ograniczeń dotyczących członków władz polskich związków sportowych, zmiany modelu odpowiedzialności dyscyplinarnej, m.in. odpowiedzialności za wykroczenia dopingowe.Opracowanie uwzględnia specyfikę prawa sportowego i lex sportiva. Autor sięga do orzecznictwa Trybunału Arbitrażowego do Spraw Sportu w Lozannie (CAS) oraz sportowego soft law – regulaminów i innych aktów międzynarodowych federacji sportowych oraz polskich związków sportowych. Omawia także dotychczasową praktykę Ministerstwa Sportu.Adresaci:Książka jest przeznaczona zarówno dla prawników praktyków specjalizujących się w prawie sportowym, w tym w szczególności adwokatów i radców prawnych, sędziów, jak i dla przedstawicieli nauki prawa. Komentarz zainteresuje ponadto działaczy polskich związków sportowych, właścicieli i udziałowców klubów sportowych oraz sportowców.

zagadnienie e-sportu, wspólnych inicjatyw europejskich w dziedzinie sportu i działalności Polskiej Agencji ... Ustawa o sporcie. Komentarz - pdf - opis produktu: Publikacja zawiera pogłębioną analizę nowych przepisów ustawy o sporcie, szereg praktycznych wniosków na temat jej stosowania oraz porównanie z poprzednio obowiązującymi unormowaniami.

1. Sportem są wszelkie formy aktywności fizycznej, które przez uczestnictwo doraźne lub zorganizowane wpływają na wypracowanie lub Art.

POWIĄZANE KSIĄŻKI