Ochrona powietrza. Poradnik dla gmin i ich mieszkańców

Ochrona powietrza. Poradnik dla gmin i ich mieszkańców - Martyna Sługocka | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Martyna Sługocka
WYMIAR
5,81 MB
NAZWA PLIKU
Ochrona powietrza. Poradnik dla gmin i ich mieszkańców.pdf
ISBN
3518069569576

OPIS

Większość zadań związanych z rzeczywistym ograniczaniem zanieczyszczeń powietrza została scedowana na samorządy. Warto więc wyjaśnić, w jaki sposób urzędnicy oraz mieszkańcy gminy mogą dbać o jakość powietrza. W publikacji znajdują się odpowiedzi m.in. na pytania:jakie możliwości walki ze smogiem mają urzędnicy; jak prawidłowo wydać uchwałę wprowadzającą ograniczenia lub zakazy w zakresie utrzymania poziomów substancji w powietrzu; jak wyglądają przykładowe akty prawa miejscowego związane z ochroną powietrza; gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć informacje o aktualnym stanie powietrza w jego miejscu zamieszkania oraz o inicjatywach, jakie w tym zakresie podjęła jednostka samorządu terytorialnego; jak uzyskać rekompensatę za naruszenie dobra osobistego w postaci prawa do oddychania czystym powietrzem.Książka zawiera akty prawne oraz wzory uchwał wydawanych przez organy jednostek samorządu terytorialnego przydatne w procesie ochrony powietrza. Adresaci:Publikacja jest przeznaczona dla urzędników jst, wszystkich mieszkańców gmin, którym temat ochrony powietrza jest bliski oraz dla radców prawnych obsługujących jednostki samorządu terytorialnego.

przeznaczenie od 2021 roku co najmniej 1% dochodów własnych gmin na działania związane z ochroną powietrza, część tej sumy ma być skierowana właśnie na programy osłonowe. Program Ochrony Powietrza wprowadza na Mazowszu drastyczne restrykcje. Przepisy, które będę regulować działania gmin do 2026 roku przewidują między innymi zakaz używania kominków, rozpalania ognisk i grilli, a także korzystania ze spalinowych pił i kosiarek.

2020 wydanie 1 . Martyna Sługocka ISBN:9788381875219 - Książki - Biologia.

POWIĄZANE KSIĄŻKI