Filozofia religii

Filozofia religii - Ks. Piotr Moskal | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Ks. Piotr Moskal
WYMIAR
10,76 MB
NAZWA PLIKU
Filozofia religii.pdf
ISBN
7020694173645

OPIS

Książka powstała z racji dydaktycznych jako propozycja podręcznika do wykładu z filozofii religii. Filozofia religii, jaką autor w tej książce proponuje, jest propozycją autorską, wyrosłą na gruncie tradycji tomistycznej.

Gdy pojawią się nowe oferty powiadomimy Cię mailowo. Możesz przejrzeć swoje obserwowane wyszukiwania. Katedra Filozofii Religii na Wydziale Filozofii KUL istnieje od roku 1973.

W kolejnym tomie serii Biblioteki Przeglądu Filozoficznego 25 wybitnych polskich filozofów dyskutuje o 13 kluczowych zagadnieniach filozofii religii: od analizy pojęcia Boga i natury dowodów na Jego istnienie, przez problem zła, istnienie cudów i skuteczność modlitwy, po realność duszy, możliwość zbawienia oraz stosunek religii do nauki i etyki. Książka: Filozofia religii. Niniejszy tom, z serii „Dydaktyka filozofii", powstały pod auspicjami Sekcji Wykładowców Filozofii Uczelni Katolickich w Polsce, która zebrała się na KUL 10 marca 2011 r., wprowadza w kolejny wielki człon refleksji filozoficznej. Wspólny obszar filozofii i religii Drugą możliwą relacją, jaka wystąpiła w dziejach systemów jest relacja filozofii i religii ze wspólnym, łączącym je obszarem rzeczywistości.

POWIĄZANE KSIĄŻKI