APTEKA. Psychodeliczni kowboje. Kawałki o zespole przeklętym

APTEKA. Psychodeliczni kowboje. Kawałki o zespole przeklętym - Tomasz Lada | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Tomasz Lada
WYMIAR
7,70 MB
NAZWA PLIKU
APTEKA. Psychodeliczni kowboje. Kawałki o zespole przeklętym.pdf
ISBN
5707596580472

OPIS

Wokół trójmiejskiej grupy Apteka narosło wiele mitów. Wciąż podkoloryzowane opowieści przysłoniły prawdę o tym niezwykłym zespole.Legendy o narkotykowych orgiach i opowieści o kontaktach z trójmiejskim światem przestępczym sprawiły, iż dziś niewiele osób pamięta, że to lider Apteki, Jędrzej Kodymowski, rozpoczął artystyczny ferment nazwany Gdyńską Sceną Alternatywną i że to Apteka rozpoczęła muzyczno-obyczajową rewolucję psychodeliczną pierwszej połowy lat 90. XX wieku – tych polskich lat miłości, czasów hedonizmu, ale też tworzenia. Rozpoczęła i stała się jej symbolem.„Psychodeliczni kowboje. Kawałki o zespole przeklętym” to próba odpowiedzi na pytanie, jak z tą Apteką było naprawdę.Tomasz Lada rozmawiał z muzykami tworzącymi grupę na przestrzeni blisko czterdziestu lat, jej menedżerami, ludźmi z najbliższego otoczenia oraz realizatorami kultowych płyt – „Narkotyki”, „Urojonecałemiasta”, „Menda”. Efektem tych spotkań jest brawurowa opowieść o niezwykłych ludziach i niezwykłych czasach, szaleństwie i pasji, przyjaźni i rozczarowaniach, muzyce oraz o cenie, jaką za jej uprawianie, trzeba zapłacić. Książka, jakiej o polskim rocku i jego kulisach jeszcze nie napisano.

Kawałki o zespole przeklętym book. Read reviews from world's largest community for readers.

Wokół trójmiejskiej grupy Apt... Sklep internetowy. Najlepsze produkty w przystępnych cenach kupisz tylko tutaj ! Książka Apteka Psychodeliczni kowboje.

POWIĄZANE KSIĄŻKI