SQL w mgnieniu oka. Opanuj język zapytań w 10 minut dziennie. Wydanie V

SQL w mgnieniu oka. Opanuj język zapytań w 10 minut dziennie. Wydanie V - Ben Forta | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Ben Forta
WYMIAR
9,11 MB
NAZWA PLIKU
SQL w mgnieniu oka. Opanuj język zapytań w 10 minut dziennie. Wydanie V.pdf
ISBN
9435768757883

OPIS

SQL jest najważniejszym narzędziem pracy na bazach danych. Profesjonalny twórca aplikacji bazodanowych czy administrator baz danych nie mógłby wykonywać swoich obowiązków bez sumiennego zgłębienia niuansów tego języka. Zdobycie takiej wiedzy kosztuje sporo wysiłku. Niemniej już podstawowa znajomość SQL przynosi wiele korzyści każdemu programiście, twórcy aplikacji internetowych i mobilnych, a nawet nieco bardziej zaawansowanemu użytkownikowi pakietów biurowych. Szczęśliwie się składa, że solidne opanowanie podstaw SQL nie wymaga wielkiego trudu - wystarczy spędzić z tą książką 10 minut dziennie!Oto piąte, zaktualizowane wydanie świetnego podręcznika, dzięki któremu niemal bez wysiłku nauczysz się podstaw języka SQL. Książka została podzielona na 22 rozdziały - lektura jednego z nich nie powinna Ci zająć więcej niż 10 minut. Najpierw pokazano, w jaki sposób dokonać prostego pobierania danych, a później przedstawiono nieco bardziej zaawansowane zagadnienia, takie jak złączenia, zapytania zagnieżdżone, tworzenie procedur składowanych, wykorzystanie kursorów, wyzwalaczy i ograniczeń tabel. Układ treści ułatwia systematyczne zapoznawanie się z materiałem, przy czym stopień trudności stopniowo wzrasta. Zdobytą wiedzę można przetestować w zadaniach, które znajdują się w rozdziałach 2 - 18.Dzięki tej książce nauczysz się:stosować najważniejsze instrukcje SQLtworzyć złożone zapytania SQL z użyciem wielu klauzul i operatorówpobierać, sortować, filtrować i formatować zawartość baz danychużywać funkcji agregujących i złączać powiązane tabelewstawiać, modyfikować i usuwać danekorzystać z perspektyw, procedur składowanych itd.10 minut z SQL. Najbardziej pożyteczne 10 minut w ciągu dnia!

To pierwszy krok, by poddać je zaawansowanej obróbce lub wyciągnąć ciekawe wnioski. SQL został opracowany w latach 70.

Tworzenie złożonych zapytań SQL z kilkoma frazami i operatorami. SQL to język pozwalający manipulować danymi znajdującymi się w bazie danych. Jego znajomość pozwoli Ci błyskawicznie pobrać z bazy interesujące Cię informacje.

POWIĄZANE KSIĄŻKI