Monografia Wielkiego Pomorza i Gdyni - reprint z 1939 roku

Monografia Wielkiego Pomorza i Gdyni - reprint z 1939 roku - praca zbiorowa | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
5,15 MB
NAZWA PLIKU
Monografia Wielkiego Pomorza i Gdyni - reprint z 1939 roku.pdf
ISBN
4979456558822

OPIS

Nie masz Polski bez morza i Pomorza… – te słynne słowa prezydenta Rzeczypospolitej Ignacego Mościckiego, zawarte w przemówieniu z 31 lipca 1932 roku, miały przekonać Polaków o ważnej roli tego regionu w dziejach Polski i jego znaczenia w przyszłości. „Straż nad Bałtykiem” powierzono większym miastom i mniejszym ośrodkom. Szczególnie zostały wyróżnione: Toruń – jako stolica Pomorza, Gdynia – jako prężnie rozwijający się port morski, Bydgoszcz – jako najważniejszy ośrodek przemysłowo-gospodarczy, Inowrocław i Ciechocinek – jako dwa kurorty oraz Włocławek – stolica Kujaw.Reprint Monografii Wielkiego Pomorza i Gdyni, która ukazała się z okazji 20 rocznicy powrotu Pomorza do Macierzy, prezentuje ten region w szerokiej perspektywie. O wspaniałej przeszłości Pomorza świadczą wydarzenia historyczne, bogactwo zabytków i osiągnięcia kultury ludowej. Teraźniejszość widoczna jest w dokonaniach w dziezinie rozwoju przemysłu, szkolnictwa i kultury. Uwagę zwracają również zagadnienia związane z rolnictwem i turystyką.Szeroki zakres tematyczny opracowania oraz liczne ilustracje (ponad 250) miały dowodzić wyjątkowości i atrakcyjności tego obszaru tak pod względem historycznym, jak i gospodarczym oraz kulturalnym. Ideę tę udało się licznemu gronu Autorów wcielić w życie.

Monografia zawiera zarysy historyczne wszystkich miast powiatowych Wielkiego Pomorza ze specjalnym uwzględnieniem Torunia jako miasta wojewódzkiego, Gdynia jako portu polskiego, Bydgoszczy jako najważniejszego ośrodka przemysłowo-gospodarczego, Inowrocławia i Ciechocinka jako ... Sprawdź niskie ceny i kup Monografia Wielkiego Pomorza i Gdyni - reprint z 1939 roku w księgarni internetowej tantis.pl ⭐ Szybka wysyłka! Książka Monografia Wielkiego Pomorza i Gdyni - reprint z 1939 r., , Nie masz Polski bez morza i Pomorza… - te słynne słowa prezydenta Rzeczypospolitej Ignacego Mościckiego, zawarte w przemówieniu z 31 lipca 1932 roku, miały przekonać Polak&oac Monografia Wielkiego Pomorza i Gdyni - reprint z 1939 roku - zbiorowa praca | Zamów i odbierz jeszcze dziś za darmo w księgarni. Monografia Wielkiego Pomorza i Gdyni. Reprint z 1939 roku.

Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookie), akceptuję politykę prywatności. OK ... Nie masz Polski bez morza i Pomorza… - te słynne słowa prezydenta Rzeczypospolitej Ignacego Mościckiego, zawarte w przemówieniu z 31 lipca 1932 roku, miały przekonać Polaków o ważnej roli tego regionu w dziejach Polski i jego znaczenia w przyszłości.

POWIĄZANE KSIĄŻKI