Bezpieczeństwo nowoczesnych aplikacji internetowych. Przewodnik po zabezpieczeniach

Bezpieczeństwo nowoczesnych aplikacji internetowych. Przewodnik po zabezpieczeniach - Andrew Hoffman | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Andrew Hoffman
WYMIAR
11,77 MB
NAZWA PLIKU
Bezpieczeństwo nowoczesnych aplikacji internetowych. Przewodnik po zabezpieczeniach.pdf
ISBN
5825278664329

OPIS

Wydawałoby się, że ze względu na szeroki dostęp do materiałów poświęconych bezpieczeństwu systemów informatycznych, temat ten powinien być świetnie znany każdemu inżynierowi. Mimo to media regularnie donoszą o spektakularnych naruszeniach zabezpieczeń. Następstwem udanych ataków mogą być nie tylko straty finansowe i uszczerbek na wizerunku, ale również zagrożenie bezpieczeństwa narodowego. Zapewnienie wysokiego stopnia bezpieczeństwa systemu informatycznego wymaga ciągłego uczenia się, aktualizowania i systematyzowania swojej wiedzy. Tylko w ten sposób mamy szansę pokonać hakerów w tym niekończącym się wyścigu zbrojeń.Książka systematyzuje wiedzę dotyczącą ataków hakerskich i technik zabezpieczania przed nimi aplikacji internetowych. Autor dogłębnie opisuje metody ataków na poziomie kodu i architektury systemu. Sporo uwagi poświęca eksperckim technikom prowadzenia rekonesansów, dzięki którym nawet bez wiedzy o strukturze i kodzie aplikacji można samodzielnie zrozumieć sposób jej działania i zidentyfikować wrażliwe punkty systemu. Następnie omawia różne techniki ataków, począwszy od łamania zwykłych zabezpieczeń, a skończywszy na metodach obchodzenia zaawansowanych mechanizmów obronnych. Kolejne rozdziały dotyczą zapobiegania włamaniom do systemu. Jednym z ciekawszych zagadnień jest ocena kompromisu pomiędzy zapewnieniem akceptowalnego poziomu bezpieczeństwa a kosztami i wydajnością użytkowania aplikacji. Poszczególne zagadnienia zostały ujęte w ciekawy sposób i przedstawione z kilku różnych punktów widzenia.W książce między innymi:typowe luki bezpieczeństwapodstawowe techniki atakowania aplikacjiniestandardowe metody omijania typowych zabezpieczeńwdrażanie zabezpieczeń aplikacjinajlepsze praktyki bezpiecznego kodowania w cyklu programistycznympoprawa poziomu bezpieczeństwa aplikacji internetowychMyśl jak haker - twórz niezawodne zabezpieczenia!

Na szczęście, aby odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo w sieci, nie trzeba być informatykiem - wystarczy tylko konsekwencja. Bezpieczeństwo nowoczesnych aplikacji... Autor: Andrew Hoffman.

by Andrew Hoffman, 9788328370050, available at Book Depository with free delivery worldwide. Bezpieczeństwo w sieci - zasady, które sprawią, że nie będziemy musieli obawiać się żadnych zagrożeń . Wiedząc, jak ważny jest bezpieczny Internet, informacje o zabezpieczeniach warto jak najprędzej wcielić w życie.

POWIĄZANE KSIĄŻKI