Bezpieczeństwo nowoczesnych aplikacji internetowych. Przewodnik po zabezpieczeniach

Bezpieczeństwo nowoczesnych aplikacji internetowych. Przewodnik po zabezpieczeniach - Andrew Hoffman | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Andrew Hoffman
WYMIAR
4,42 MB
NAZWA PLIKU
Bezpieczeństwo nowoczesnych aplikacji internetowych. Przewodnik po zabezpieczeniach.pdf
ISBN
8511303411026

OPIS

Wydawałoby się, że ze względu na szeroki dostęp do materiałów poświęconych bezpieczeństwu systemów informatycznych, temat ten powinien być świetnie znany każdemu inżynierowi. Mimo to media regularnie donoszą o spektakularnych naruszeniach zabezpieczeń. Następstwem udanych ataków mogą być nie tylko straty finansowe i uszczerbek na wizerunku, ale również zagrożenie bezpieczeństwa narodowego. Zapewnienie wysokiego stopnia bezpieczeństwa systemu informatycznego wymaga ciągłego uczenia się, aktualizowania i systematyzowania swojej wiedzy. Tylko w ten sposób mamy szansę pokonać hakerów w tym niekończącym się wyścigu zbrojeń.Książka systematyzuje wiedzę dotyczącą ataków hakerskich i technik zabezpieczania przed nimi aplikacji internetowych. Autor dogłębnie opisuje metody ataków na poziomie kodu i architektury systemu. Sporo uwagi poświęca eksperckim technikom prowadzenia rekonesansów, dzięki którym nawet bez wiedzy o strukturze i kodzie aplikacji można samodzielnie zrozumieć sposób jej działania i zidentyfikować wrażliwe punkty systemu. Następnie omawia różne techniki ataków, począwszy od łamania zwykłych zabezpieczeń, a skończywszy na metodach obchodzenia zaawansowanych mechanizmów obronnych. Kolejne rozdziały dotyczą zapobiegania włamaniom do systemu. Jednym z ciekawszych zagadnień jest ocena kompromisu pomiędzy zapewnieniem akceptowalnego poziomu bezpieczeństwa a kosztami i wydajnością użytkowania aplikacji. Poszczególne zagadnienia zostały ujęte w ciekawy sposób i przedstawione z kilku różnych punktów widzenia.W książce między innymi:typowe luki bezpieczeństwapodstawowe techniki atakowania aplikacjiniestandardowe metody omijania typowych zabezpieczeńwdrażanie zabezpieczeń aplikacjinajlepsze praktyki bezpiecznego kodowania w cyklu programistycznympoprawa poziomu bezpieczeństwa aplikacji internetowychMyśl jak haker - twórz niezawodne zabezpieczenia!

Taniej o 19,01 z ... Comarch IBARD to wielofunkcyjne narzędzie do wykonywania automatycznych kopii bezpieczeństwa, przechowywania oraz współdzielenia plików.Usługa umożliwia dostęp do danych w dowolnym miejscu na świecie o każdej porze dzięki wielokanałowemu dostępowi przez aplikację desktopową, przeglądarkę internetową i aplikacje mobilne (iOS, Android). Z bankowych aplikacji mobilnych korzysta już 9 milionów Polaków. To nowoczesne rozwiązanie cenimy za dostępność, możliwość wykonywania przelewów w każdej chwili czy ułatwione planowanie budżetu tu i teraz.

Przewodnik po zabezpieczeniach Twoja ocena. Ocena ogólna.

POWIĄZANE KSIĄŻKI