Państwo

Państwo - Platon | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Platon
WYMIAR
3,21 MB
NAZWA PLIKU
Państwo.pdf
ISBN
8725926310973

OPIS

W świecie idei Platona jedną z najistotniejszych była idea państwa doskonałego, rządzonego przez mędrców- filozofów, realizującego takie wartości jak: Sprawiedliwość, Prawda, Dobro i Piękno. Warunkiem realizacji tych szczytnych celów było odrzucenie demokracji. Cóż bowiem miała i ma do zaoferowania demokracja, która zabiła tak prawego i uczciwego człowieka jak Sokrates, która podporządkowuje – tkwiącej w ciemnej jaskini- większości racje wykształconych elit i jednostek, która niweluje różnice wynikające z naturalnych dysproporcji zdolności i charakterów ludzi, która wreszcie zrównuje w prawach głupców i mędrców, oszustów i ludzi honoru?Od redakcji

Funkcje państwa . Funkcja zewnętrzna, realizowana na arenie międzynarodowej, polega na ochronie suwerenności i bezpieczeństwa państwa.

Pozew Prokuratora Kierepki i nasza odpowiedź Prokurator Marian Kierepka z Prokuratury Okręgowej w Warszawie pozwał nasz serwis, gdyż poczuł się obrażony mianem „ziobrowego prokuratora" oraz cytowaniem artykułów z Gazety Wyborczej i Newsweeka. Francja u progu epoki nowożytnej to państwo, w którym widocznym był daleko posunięty proces unifikacji terytorialnej oraz politycznej. Ziemie francuskie zjednoczone zostały pod berłem dynastii Walezjuszy.

POWIĄZANE KSIĄŻKI