Lwowskie Seminarium Arystotelesowskie Romana Witolda Ingardena z lat 1937–1938

Lwowskie Seminarium Arystotelesowskie Romana Witolda Ingardena z lat 1937–1938 - Radosław Kuliniak | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Radosław Kuliniak
WYMIAR
11,94 MB
NAZWA PLIKU
Lwowskie Seminarium Arystotelesowskie Romana Witolda Ingardena z lat 1937–1938.pdf
ISBN
1253958390821

OPIS

Niniejsza praca jest próbą przedstawienia dziejów lwowskich badań nad Metafizyką Arystotelesa. Nasze rozważania odnoszą się bezpośrednio do tego, co działo się podczas Seminarium Arystotelesowskiego Romana Witolda Ingardena na Uniwersytecie Jana Kazimierza w roku akademickim 1937/1938.Wspomniane seminarium było niewątpliwie kontynuacją, wprowadzanego i realizowanego z sukcesem przez Kazimierza Twardowskiego, procesu dydaktycznego we lwowskiej filozofii. Jego podstawę stanowiły zajęcia z szeroko pojętej historii filozofii. Wśród nich znalazło się miejsce dla filozofii starożytnej, a w szczególny sposób zapisały się wykłady Profesora z filozofii Arystotelesa. (…)Ingarden, wczesną wiosną 1937 roku, zdecydował się spełnić marzenia Twardowskiego. Zapowiedział społeczności filozoficznej Lwowa, że w roku akademickim 1937/1938 otwiera na próbę własne seminarium wyższe arystotelesowskie. Ingarden wiedział, że tylko dobre wiadomości i inicjatywy, płynące ze środowiska akademickiego, będą jeszcze w stanie utrzymać Twardowskiego przy życiu. Pamiętał doskonale, jak wiele przyjemności przyniosła mu praca i wydanie inauguracyjnych numerów „Studia Philosophica” i „Biblioteczki Filozoficznej”. Widział, jak Twardowski angażował się w sprawy wydawnicze, zapominając na moment o własnej chorobie.Publikacja powstała dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Lanckorońskich

⇨ kup w CzaryMary.pl Przeczytaj opis ⇨ Lwowskie Seminarium Arystotelesowskie Romana Witolda Ingardena z lat 1937-1938, Mariusz Pandura, Radosław Kuliniak, 23,9 zł. Niniejsza praca jest próbą przedstawienia dziejów lwowskich badań nad Metafizyką Arystotelesa.

Księgarnia internetowa merlin.pl KsiążkaLwowskie Seminarium Arystotelesowskie Romana Witolda Ingardena z lat 1937-1938autorstwaRadosław Kuliniak, Mariusz Pandura ️ Zamów online w Księgarni Internetowej PWN Lwowskie Seminarium Arystotelesowskie Romana Witolda Ingardena z lat 1937-1938 - Radosław Kuliniak, Mariusz Pandura (Książka) - Księgarnia PWN Lwowskie Seminarium Arystotelesowskie Romana Witolda Ingardena z lat 1937-1938 Cena: 33.60zł Niniejsza praca jest próbą przedstawienia dziejów lwowskich badań nad Metafizyką Arystotelesa. Sprawdź niskie ceny i kup Lwowskie Seminarium Arystotelesowskie Romana Witolda Ingardena z lat 1937-1938 w księgarni internetowej tantis.pl ⭐ Szybka wysyłka! Niniejsza praca jest próbą przedstawienia dziejów lwowskich badań nad Metafizyką Arystotelesa. Nasze rozważania odnoszą się bezpośrednio do tego, co działo się podczas Seminarium Arystotelesowskiego Romana Witolda ... Lwowskie Seminarium Arystotelesowskie Romana Witolda Ingardena z lat 1937-1938 - opis produktu: Próba przedstawienia dziejów lwowskich badań nad Metafizyką Arystotelesa.

POWIĄZANE KSIĄŻKI