Architektura aplikacji w Pythonie. TDD, DDD i rozwój mikrousług reaktywnych

Architektura aplikacji w Pythonie. TDD, DDD i rozwój mikrousług reaktywnych - Bob Gregory | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Bob Gregory
WYMIAR
11,43 MB
NAZWA PLIKU
Architektura aplikacji w Pythonie. TDD, DDD i rozwój mikrousług reaktywnych.pdf
ISBN
6800738594573

OPIS

Architektura aplikacji w Pythonie. TDD, DDD i rozwój mikrousług reaktywnychPython zyskuje coraz większą popularność i jest wykorzystywany do tworzenia bardzo różnych aplikacji, jednak projektowanie dużych, niezawodnych systemów w tym języku bywa wyzwaniem. Rozwijanie złożonych systemów o wysokiej jakości wymaga zastosowania odpowiedniej architektury. Trudno w Pythonie stosować takie wysokopoziomowe wzorce projektowe jak architektura sześciokątna, architektura oparta na zdarzeniach czy wzorce zalecane dla projektowania dziedzinowego (DDD). Sytuacji nie poprawia również to, że klasyczna literatura dotycząca metod zarządzania złożonością aplikacji zawiera przykłady kodu napisanego w Javie lub C#. Programiści Pythona często więc uznają takie książki za mało przydatne w swojej pracy.Ten praktyczny przewodnik przybliży projektantom pracującym w Pythonie sprawdzone wzorce architektury, które ułatwiają zapanowanie nad złożonością aplikacji i pozwalają najlepiej wykorzystać zestawy testów. Prezentację poszczególnych wzorców architektury oparto na przykładowej, stopniowo rozbudowywanej aplikacji. Podejście to pozwoliło na pokazanie zalet metodyki TDD. Z kolei w rozdziałach poświęconych modelowaniu dziedzinowemu zwrócono uwagę na unikanie jakichkolwiek zależności zewnętrznych przy równoczesnym zapewnieniu integralności danych. Wśród ciekawszych koncepcji warto wskazać wykorzystywanie zdarzeń w roli wzorca integracji usług w architekturze mikrousługowej. Niejako przy okazji zaprezentowano praktyczne strony stosowania kilku frameworków i technologii Pythona, między innymi Flask, SQLAlchemy, pytest, Docker i Redis.W tej książce między innymi:modelowanie dziedzinowe i stosowanie wzorców DDDjednostki, obiekty wartości i agregaty w architekturze domenowejtworzenie modeli bez zbędnych zależnościzdarzenia, polecenia i szyna wiadomościwzorce architektury zdarzeniowej i mikrousług reaktywnychArchitektura nowoczesnych aplikacji w Pythonie: rozwiązania dla poważnych systemów!

TDD, DDD i rozwój mikrousług reaktywnych Python zyskuje coraz większą popularność i jest wykorzystywany do tworzenia bardzo różnych aplikacji,... - ISBN: 978-83-2837-126-2 Architektura aplikacji w Pythonie.

Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze! Architektura aplikacji w Pythonie. TDD, DDD i rozwój mikrousług reaktywnych.

POWIĄZANE KSIĄŻKI