Polska – Dania. Na pograniczu dwóch kultur

Polska – Dania. Na pograniczu dwóch kultur - Włodzimierz Herman | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Włodzimierz Herman
WYMIAR
12,78 MB
NAZWA PLIKU
Polska – Dania. Na pograniczu dwóch kultur.pdf
ISBN
4661555074862

OPIS

Prawie pięćdziesięcioletni pobyt w Danii spowodował, że Włodzimierz Herman zapuścił głęboko korzenie w kulturze skandynawskiej, stając się swoistym pomostem między literaturą polską i duńską. Autor książki tłumaczy zarówno z, jak i na język duński. Wydobywa z zapomnienia „starych” duńskich autorów, czym wpisuje się trwale do historii literatury obu krajów, zwłaszcza, że Herman nie zerwał więzi z krajem swojego urodzenia i artystycznego startu. To godne odnotowania, co uwzględniły w obu krajach czynniki odpowiedzialne za wymianę kulturalną (…). Cieszymy się, że w osobie Włodzimierza Hermana znaleźliśmy niezwykle kompetentną osobę, która wnosi wkład w poszerzanie horyzontów polskiej i duńskiej humanistyki na wielu polach: literatury, teatrologii i filozofii, głównie za sprawą przekładów oraz opracowań scenicznych sztuk i dzieł choćby Szymona Anskiego, Sorena Kierkegaarda czy Ludviga Holberga.

Na pograniczu dwóch kultur. Z notatnika i wspomnień reżysera Literatura popularnonaukowa już od 22,90 zł - od 22,90 zł, porównanie cen w 26 sklepach.

Data zakończenia 2020-11-06 - cena 33,74 zł Polska-Dania Na pograniczu dwóch kultur. Herman Włodzimierz.

POWIĄZANE KSIĄŻKI