Myśli o wolności, władzy i wspólnocie

Myśli o wolności, władzy i wspólnocie - ks. Józef Tischner | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
ks. Józef Tischner
WYMIAR
5,72 MB
NAZWA PLIKU
Myśli o wolności, władzy i wspólnocie.pdf
ISBN
1288313455656

OPIS

„Postawmy sobie bardzo proste pytanie: czy były w naszym życiu takie chwile, w których czuliśmy się naprawdę wolnymi istotami, ludźmi wolnymi? Czy były takie chwile, w których wiedzieliśmy, że mamy wokół siebie jakąś przestrzeń wolności, której zagospodarowanie wyłącznie od nas zależy? Co więcej, zadajmy sobie jeszcze drugie pytanie: czy takie chwile wolności były dla nas radością, czy były dla nas ciężarem? (…) Człowiek żyjący na targowisku ma przed sobą dwie drogi. Jedna to droga po płaszczyźnie: człowiek może wędrować od straganu do straganu, od rzeczy do rzeczy, od idei do idei. Człowiekowi wydaje się, że jest wolny. Jest wolny, bo może wybierać między ofertami. Ale taka wolność jest wolnością n a targowisku, nie jest natomiast wolnością o d targowiska. Wolnością od targowiska jest wolność wzwyż”. (fragmenty książki)

Data zakończenia 2016-06-24 - cena 17,43 zł Książka "Myśli o wolności, władzy i wspólnocie" ks. Józef Tischner nie ma jeszcze dodanej recenzji.

Wydawnictwo Znak - krakowski wydawca książek szerokiego kręgu odbiorców. W swym podstawowym obszarze wydaje beletrystykę, publicystykę, eseje filozoficzne, klasykę literatury pięknej, literaturę ... Opis: Myśli o wolności władzy i wspólnocie - Tischner Józef.

POWIĄZANE KSIĄŻKI