Betonoza. Jak się niszczy polskie miasta

Betonoza. Jak się niszczy polskie miasta - Jan Mencwel | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jan Mencwel
WYMIAR
4,30 MB
NAZWA PLIKU
Betonoza. Jak się niszczy polskie miasta.pdf
ISBN
3445199722244

OPIS

Czy Polacy kochają beton i nienawidzą drzew? Można tak pomyśleć, przyglądając się przemianom polskich miast i miasteczek. Kolejne wyspy miejskiej zieleni padają pod piłami drwali, a zamiast śpiewu ptaków słychać ryk kosiarek i pił. Jak długo jeszcze urzędnicy będą powtarzać, że stuletnie drzewa to samosiejki, więc można je po prostu wyciąć? Czy naprawdę zalewanie rynku betonem zasługuje na miano „rewitalizacji”? Czy deweloperzy w końcu zrozumieją, że ludzie potrzebują nie tylko metrów kwadratowych, ale też mieć gdzie wyjść na spacer? A w obliczu zmieniającego się klimatu zieleni w miastach potrzebujemy jak nigdy dotąd.Jan Mencwel z talentem reportażysty i zaangażowaniem aktywisty docieka, dlaczego kolejne drzewa znikają pod betonowymi placami oraz co – nie tylko można, ale trzeba – z tym zrobić. Betonoza to historia choroby trawiącej polskie miasta, ale też recepta na ich uzdrowienie.

... Można tak pomyśleć, przyglądając się przemianom polskich miast i miasteczek.

36 komentarzy. Przykłady dewastacji przyrody w imię remontów i źle pojmowanej "rewitalizacji" zgromadził w książce zatytułowanej "Betonoza. Identyfikator produktu 2916205: Tytuł Betonoza.

POWIĄZANE KSIĄŻKI