Opowiedz coś strasznego, Albercie

Opowiedz coś strasznego, Albercie - Gunilla Bergstrom | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Gunilla Bergstrom
WYMIAR
11,28 MB
NAZWA PLIKU
Opowiedz coś strasznego, Albercie.pdf
ISBN
5200056487478

OPIS

Albert dostał pracę! Cały wieczór będzie nianią. Nakarmi Malucha, położy go spać i poczyta mu książkę na dobranoc… Okazuje się jednak, że to nie takie proste, bo Maluch chce wszystko SAM! W dodatku wcale nie chce słuchać historii o myszce ani o kurczaczku, tylko o…Albert Albertson mieszka z bardzo miłym tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek czasem ma problemy z zasypianiem, potrafi rano strasznie się grzebać przed wyjściem do przedszkola i jest niezwykle pomysłowy, zwłaszcza jeśli bardzo czegoś chce. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje – radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach.Książki o Albercie, tłumaczone na kilkadziesiąt języków, rozeszły się dotąd w przeszło dziewięciomilionowym nakładzie w Szwecji i poza jej granicami, a na ich kanwie powstały liczne spektakle teatralne i filmy animowane. W Szwecji to już kultowa seria, licząca ponad trzydzieści tytułów. Jej autorka i ilustratorka, Gunilla Bergström, otrzymała za swoją twórczość wiele nagród i wyróżnień, włącznie z wyborem jej książki na książkę roku 1997 przez szwedzkie Jury Dziecięce.W 2012 roku minęło 40 lat od ukazania się pierwszej historii o Albercie Albertsonie, który w Szwecji nazywa się Alfons Aberg. Przy okazji jubileuszu Gunilla Bergström uhonorowana została przez szwedzki rząd medalem Illis quorum za „nowatorską twórczość literacką i ilustratorską znakomicie ukazującą świat z dziecięcej perspektywy”. Książki o Albercie cieszą się w Szwecji niesłabnącą popularnością, a w Polsce szybko zdobywają kolejnych wiernych czytelników.

Nakarmi Malucha, położy go spać Szczegóły: Opowiedz coś strasznego, Albercie - Gunilla Bergström. Tytuł: Opowiedz coś strasznego, Albercie Autor: Gunilla Bergström Wydawnictwo: Zakamarki Seria: Albert Albertson Kod paskowy: 9788377762035 ISBN: 978-83-7776-203-5 Tytuł oryginału: Mera monster, Alfons! Język oryginału: Szwedzki Tłumacz: Katarzyna Skalska Rok wydania ... Kup teraz.

wtorek, 27-10-2020, 15:00. Albert dostał pracę! Cały wieczór będzie nianią.

POWIĄZANE KSIĄŻKI