Miss Birmy

Miss Birmy PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
WYMIAR
12,44 MB
NAZWA PLIKU
Miss Birmy.pdf
ISBN
4158086123041

OPIS

Przejmująca opowieść o kobiecie, której piękno wpłynęło na losy świata Benny i Khin nie mówią w tym samym języku, ale oboje są tak samotni, że decydują się na małżeństwo. On nie zna swoich prawdziwych korzeni. Ona nie może się otrząsnąć z rodzinnej tragedii, której powodem było pochodzenie etniczne. Gdy Birma pogrąża się w chaosie drugiej wojny światowej, rodzi się ich córka Luiza. Burzliwe dzieciństwo kształtuje charakter dziewczyny, która od młodości zachwyca urodą. Świadomość trudnej i bolesnej przeszłości rodziców nie opuszcza jej nawet na scenie, gdy jako nastolatka walczy o tytuł Miss Birmy. Stawka jest wysoka – konkurs piękności może zjednoczyć ogarnięty wojną kraj albo jeszcze bardziej go podzielić. Czy jedna kobieta może dać nadzieję krajowi, który chwieje się w posadach?Jaką cenę Luiza zapłaci za zwycięstwo? Miss Birmy to oparta na prawdziwej historii wielopokoleniowa saga o miłości, rodzinie i poszukiwaniu tożsamości, osnuta na tle przejmującego obrazu wojny.

Polskę reprezentować będzie Paulina Krupińska. Miss Universe jest drugim po Miss World najbardziej prestiżowym konkursem piękności na świecie. A beautiful and poignant story of one family during the most violent and turbulent years of world history, Miss Burma is a powerful novel of love and war, colonialism and ethnicity, and the ties of blood.

Miss Universe jest drugim po Miss World najbardziej prestiżowym konkursem piękności na świecie. A beautiful and poignant story of one family during the most violent and turbulent years of world history, Miss Burma is a powerful novel of love and war, colonialism and ethnicity, and the ties of blood. Miss Burma tells the story of modern-day Burma through the eyes of Benny and Khin, husband and wife, and their daughter Louisa.

POWIĄZANE KSIĄŻKI