Powiedziała

Powiedziała - Jodi Kantor | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jodi Kantor
WYMIAR
7,3 MB
NAZWA PLIKU
Powiedziała.pdf
ISBN
2444717755584

OPIS

Śledztwo, które zdemaskowało Harveya Weinsteina i zapoczątkowało ruch #MeToo Przez kilka dekad nazwisko Harveya Weinsteina było w Hollywood synonimem władzy. Mógł tworzyć gwiazdy i je niszczyć, nadawać karierom bieg lub dusić je w zarodku. Przez wiele lat krążyły plotki, że jego pomoc nie jest bezinteresowna, a kobiety, które bierze pod swoje skrzydła, płacą za to swoim ciałem.„Powiedziała” to trzymający w napięciu zapis śledztwa dziennikarskiego w sprawie Weinsteina, które w 2017 roku przeprowadziły dwie dziennikarki „The New York Times”, laureatki Pulitzera Jodi Kantor i Megan Twohey. Jednocześnie to ważna książka o władzy, która deprawuje, o wyzwalaniu się z roli ofiary i walce prawdy z kłamstwem. Autorki szukają też odpowiedzi na pytanie o konsekwencje swoich reportaży i skutki ruchu #metoo: Co się zmieniło?Kantor i Twohey z dokładnością opisują, jak docierały do kolejnych ofiar Weinsteina, jak przekonywały je do mówienia, a także o kontratakach zhańbionego producenta i jego sztabu. Jest to opowieść o kobietach, które rzucając wyzwanie potworowi, były gotowe stoczyć walkę o prawdę.

Maj008 odpowiedział(a) 31.03.2020 o 23:42 ... Istnieje również teoria, że to powiedzenie dotyczy koloru obrusów, jakimi nakrywano stoły. Białe przeznaczone były dla szlachty, szare - dla biedoty.

Dla nas rok 2020 zaczął się wspaniale. Tak samo się kończy - dodała Przybysz na swoim profilu.

POWIĄZANE KSIĄŻKI