Niech stanie się światłość (książka audio)

Niech stanie się światłość (książka audio) - Ken Follett | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Ken Follett
WYMIAR
5,78 MB
NAZWA PLIKU
Niech stanie się światłość (książka audio).pdf
ISBN
6823073564952

OPIS

PREQUEL NAJGŁOŚNIEJSZEJ KSIĄŻKI KENA FOLLETTA, „FILARÓW ZIEMI”, SPRZEDANEJ W PONAD 27 MILIONACH EGZEMPLARZY.EPICKA HISTORIA O POCZĄTKU EPOKI, W KTÓREJ ZACZĘŁA SIĘ KSZTAŁTOWAĆ POTĘGA IMPERIUM BRYTYJSKIEGO.OPOWIEŚĆ O NIEOKIEŁZNANEJ ŻĄDZY WŁADZY, WALCE O PRAWA, KTÓRE SŁUŻĄ NIE TYLKO RZĄDZĄCYM, O MIŁOŚCI I NIENAWIŚCI, I DESPERACKIM DĄŻENIU DO ZACHOWANIA GODNOŚCI, NAWET TAM, GDZIE NIE MA NA NIĄ MIEJSCA.Tak to się zaczęło… W Kingsbridge, które jeszcze się tak nie nazywało – 100 lat przed tym, jak Tom Budowniczy zaczął budować katedrę.Koniec pierwszego tysiąclecia naszej ery.Anglia, nękana od wschodu przez wikingów i od zachodu przez Walijczyków, pogrąża się w chaosie. Ale trzy pochodzące z różnych środowisk osoby rozpaczliwie próbują dojrzeć na horyzoncie światło i sprawić, by świat wydobył się z mroków barbarzyństwa.Edgar, młody szkutnik, który w napadzie wikingów stracił dom i ukochaną, rozpoczyna życie w nowym miejscu i wykorzystuje swoje zdolności, by uciec od poniżenia i nędzy. Lady Ragna opuszcza rodzinną Normandię, aby poślubić ukochanego mężczyznę, lecz kiedy dociera do Anglii, musi walczyć we wrogim środowisku o swoją pozycję i przetrwanie. Brat Aldred, ambitny mnich, marzy o stworzeniu biblioteki, za sprawą której jego klasztor stałby się największym centrum nauki w całym chrześcijańskim świecie.Wszyscy troje – każde z innych powodów – będą musieli zmierzyć się z przebiegłym biskupem, który złamie każde przykazanie, by zdobyć nieograniczoną władzę i bogactwo.Follett jest mistrzem opowiadania historii. „The Times”Jeden z najlepszych pisarzy naszych czasów. „Daily Telegraph”Follett zabiera czytelników w podróż w odległą przeszłość. Epicka opowieść, od której nie sposób się oderwać. Ostro i błyskotliwie napisana.„The Denver Post”Czas trwania: 30 godz. 53 min.

Tytuł oryginalny: The Evening and the Morning ... Niech stanie się światłość "Niech stanie się światłość" to najnowsza powieść znanego na całym świecie brytyjskiego pisarza thrillerów, powieści szpiegowskich i historycznych - Kena Folleta.

PRZEKŁAD: ANNA DOBRZAŃSKA. KSIĄŻKA PRZEKAZANA PRZEZ WYD.

POWIĄZANE KSIĄŻKI