Miasto niedźwiedzia

Miasto niedźwiedzia - Fredrick Backman | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Fredrick Backman
WYMIAR
3,68 MB
NAZWA PLIKU
Miasto niedźwiedzia.pdf
ISBN
3821136323930

OPIS

Miasto niedźwiedzia to przenikliwa opowieść o małym miasteczku z wielkimi marzeniami, o lojalności wobec samego siebie, swojej drużyny i swojego miasta. To historia o tym, co wiąże społeczność i jak zbiorowa świadomość może odsuwać od siebie prawdę.W tym niewielkim leśnym miasteczku Backmanowi udało się zamknąć cały świat.„To coś więcej niż powieść o młodzikach uprawiających sport. To książka o dorastaniu, upadku obyczajów i o zaskakującym bohaterstwie”. KIRKUS REVIEWS„Pokochacie tę powieść”. PEOPLE„Książka pełna mądrości i surowych emocji”. THE BOOK REPORTER„Bez wątpienia – arcydzieło”. NEW YORK JOURNAL OF BOOKSBjörnstad to dziura. Maleńka społeczność zamknięta w głębi ponurego lasu, który powoli zabiera ludziom przestrzeń do życia. Jest tylko jedno miejsce, które przywraca mieszkańcom wiarę w lepsze jutro – stare lodowisko nad jeziorem, zbudowane przed laty przez założycieli miasta. Juniorzy drużyny hokejowej rywalizują właśnie w krajowej lidze i, o dziwo, naprawdę mają szansę zagrać w finale. Na barkach kilku nastolatków spoczywają nadzieje i marzenia całego Björnstad, nic więc dziwnego, że mecz półfinałowy wywołuje w niektórych graczach skrajne emocje. W pewnym momencie na społeczności miasteczka kładzie się cieniem straszny czyn, dzieląc ją i stawiając pod znakiem zapytania przyszłość nie tylko drużyny, ale każdego obywatela Björnstad.

Życie niewielkiej społeczności zamieszkującej Björnstad koncentruje się wokół losów miejscowej drużyny hokejowej. Miasto niedźwiedzia - serial na podstawie książki Björnstad, czyli tytułowe " Miasto niedźwiedzia ", to miejsce akcji 5-odcinkowego (widziałem już całość) serialu produkcji HBO Europe, będącego ekranizacją głośnej powieści autorstwa Fredrika Backmana. Bestsellerowy autor Człowieka imieniem Ove, Pozdrawiam i przepraszam oraz Britt-Marie tu była powraca z olśniewającą i przenikliwą powieścią o małym miasteczku z wielkimi marzeniami. Björnstad to dziura.

Zobacz inne Powieści i opowiadania, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.. Akcja „Miasta niedźwiedzia" toczy się w tytułowym Björnstad, niewielkim miasteczku na prowincji Szwecji. Zimą, praktycznie całe życie mieszkańców Björnstad koncentruje się wokół hokejowych rozgrywek.

POWIĄZANE KSIĄŻKI