Różnice kulturowe w traktowaniu zwierząt

Różnice kulturowe w traktowaniu zwierząt - praca zbiorowa | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
12,98 MB
NAZWA PLIKU
Różnice kulturowe w traktowaniu zwierząt.pdf
ISBN
8275432728380

OPIS

„Horyzont namysłu, w jakim tom powinien być sytuowany, to wyjście poza opresywne postrzeganie zwierząt i odejście od antroponegacjonizmu widocznego na różne sposoby w każdej z prezentowanych tu kultur.Istotne byłoby przejście ku etyce równoprawności różnych bytów poprzez zrozumienie ograniczeń, jakie na nasze relacje ze zwierzętami nakłada właśnie kultura. Autorzy tomu przedstawiają swoje dociekania, odnosząc się do bardzo różnych wymiarów ludzko-zwierzęcych relacji, wyprowadzają wnioski z perspektywy odrębnych dziedzin i dyscyplin (od językoznawczego namysłu nad tym, dlaczego, chcąc kogoś obrazić, odwołujemy się do zwierząt po posthumanistyczne pytania dotyczące roli płci w relacjach międzygatunkowych ludzi i koni), których synteza, tym samym, stanowić będzie nie lada wyzwanie dla czytelnika” – z recenzji dr. hab. Dobrosławy Wężowcz-Ziółkowskiej, prof. US.

Watch later. Jeżeli "wielcy tego świata" czują pieniądze to będą przymykali oczy na takie traktowanie zwierząt, ludzi itp. Wiadomo, że chodzi w tym wszystkim o pieniądze.

Zobacz inne Literatura popularnonaukowa, najtańsze i najlepsze Napisz recenzję o produkcie: Różnice kulturowe w traktowaniu zwierząt Twoja ocena. Ocena ogólna.

POWIĄZANE KSIĄŻKI