Migracje

Migracje - Charlotte McConaghy | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Charlotte McConaghy
WYMIAR
8,59 MB
NAZWA PLIKU
Migracje.pdf
ISBN
2953504720737

OPIS

Franny Stone zawsze była wędrowczynią. Kiedy jej ukochana dzika przyroda zaczyna znikać Franny przybywa do odległej Grenlandii z jedną misją: znaleźć ostatnie na świecie stado rybitw popielatych i wyruszyć za nimi na ich ostatnią migrację. Przekonuje Ennisa Malone´a, kapitana statku Saghani, aby wziął ją na pokład i zjednuje sobie ekscentrycznych członków jego załogi obietnicą, że śledzone przez nią ptaki zaprowadzą ich do ryb.W miarę jak Saghani zmierza na południe, nowi towarzysze Franny zaczynają rozumieć, że skrywa ona wiele mrocznych tajemnic: nocne lęki, niewysłane listy i obsesję, która nakazuje jej ścigać rybitwy za wszelką cenę. Kiedy historia jej przeszłości zaczyna się odsłaniać, Ennis z załogą muszą zadać sobie pytanie, za czym tak naprawdę podąża Franny… i przed czym ucieka.Migracje są zarówno odą na cześć naszego zagrożonego świata, jak i zapierającą dech w piersiach, wciągającą opowieścią o tym, jak daleko jesteśmy w stanie się posunąć dla ludzi, których kochamy.Migracje to jedna z najpiękniejszych i najbardziej przejmujących książek, jakie czytałam. To wyjątkowa powieść napisana przez szalenie utalentowaną pisarkę– Emily St. John Mandel, autorka Stacji Jedenaście

Grupy ludzi (plemiona, rody, hordy itp.) przemieszczały się w przestrzeni geograficznej w ... SKUTKI MIGRACJI - zmniejszenie przyrostu rzeczywistego, - drenaż mózgów - rozbicie rodzin - starzenie się społeczeństwa - promocja Polski zagranicą - złagodzenie bezrobocia w kraju. Liczba migracji zewnętrznych nie jest w pełni znana ze względu na to, że wiele krajów nie prowadzi takiej statystyki. Migracje dzieli się na wewnętrzne (w obrębie jednostki administracyjnej, czy politycznej, zaliczają się do nich migracje ze wsi do miast), oraz zewnętrzne (poza granice jednostki administracyjnej lub kraju).

z przyczyn złej sytuacji gospodarczej w miejscu zamieszkania (migracje ekonomiczne) lub sytuacji politycznej nie odpowiadającej migrującym (migracje polityczne). Strona internetowa zrealizowana w ramach projektu KIK/75 "Zwiększanie efektywności zarządzania migracjami w Polsce" współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Migracje występowały w całej historii ludzkości. Dawniej jednak, stanowiły znacznie częściej niż współcześnie, akt zbiorowy, a nie indywidualny oraz wykazywały wyraźną cykliczność, często silnie związaną z czynnikami przyrodniczymi.

POWIĄZANE KSIĄŻKI