Migracje

Migracje - Charlotte McConaghy | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Charlotte McConaghy
WYMIAR
9,87 MB
NAZWA PLIKU
Migracje.pdf
ISBN
5209724635167

OPIS

Franny Stone zawsze była wędrowczynią. Kiedy jej ukochana dzika przyroda zaczyna znikać Franny przybywa do odległej Grenlandii z jedną misją: znaleźć ostatnie na świecie stado rybitw popielatych i wyruszyć za nimi na ich ostatnią migrację. Przekonuje Ennisa Malone´a, kapitana statku Saghani, aby wziął ją na pokład i zjednuje sobie ekscentrycznych członków jego załogi obietnicą, że śledzone przez nią ptaki zaprowadzą ich do ryb.W miarę jak Saghani zmierza na południe, nowi towarzysze Franny zaczynają rozumieć, że skrywa ona wiele mrocznych tajemnic: nocne lęki, niewysłane listy i obsesję, która nakazuje jej ścigać rybitwy za wszelką cenę. Kiedy historia jej przeszłości zaczyna się odsłaniać, Ennis z załogą muszą zadać sobie pytanie, za czym tak naprawdę podąża Franny… i przed czym ucieka.Migracje są zarówno odą na cześć naszego zagrożonego świata, jak i zapierającą dech w piersiach, wciągającą opowieścią o tym, jak daleko jesteśmy w stanie się posunąć dla ludzi, których kochamy.Migracje to jedna z najpiękniejszych i najbardziej przejmujących książek, jakie czytałam. To wyjątkowa powieść napisana przez szalenie utalentowaną pisarkę– Emily St. John Mandel, autorka Stacji Jedenaście

Rodzaje migracji. Zmiana miejsca pobytu (zamieszkania) ludności jest naturalnym procesem w życiu człowieka.

Grupy ludzi (plemiona, rody, hordy itp.) przemieszczały się w przestrzeni geograficznej w ... SKUTKI MIGRACJI - zmniejszenie przyrostu rzeczywistego, - drenaż mózgów - rozbicie rodzin - starzenie się społeczeństwa - promocja Polski zagranicą - złagodzenie bezrobocia w kraju. Liczba migracji zewnętrznych nie jest w pełni znana ze względu na to, że wiele krajów nie prowadzi takiej statystyki. Migracje dzieli się na wewnętrzne (w obrębie jednostki administracyjnej, czy politycznej, zaliczają się do nich migracje ze wsi do miast), oraz zewnętrzne (poza granice jednostki administracyjnej lub kraju).

POWIĄZANE KSIĄŻKI