Liminalność i bycie "pomiędzy" w twórczości Petera (Piotra) Lachmanna

Liminalność i bycie PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Przemysław Chojnowski
WYMIAR
4,45 MB
NAZWA PLIKU
Liminalność i bycie "pomiędzy" w twórczości Petera (Piotra) Lachmanna.pdf
ISBN
6361558582282

OPIS

W monografii uderzają dwie sprawności: bardzo dokładna analiza tekstów oparta na regule close reading, a z drugiej strony znakomite rozpoznanie teoretycznych tekstów z dziedziny współczesnej lingwistyki, komparatystyki, także filozofii, edytorstwa i teatrologii, które wspomagają i pogłębiają intuicyjne rozpoznania Chojnowskiego-czytelnika […].[Autor rozprawy] jako odbiorca i komentator twórczości Lachmanna, chętnie wykorzystuje prywatne dokumenty biograficzne: materiały archiwalne, niepublikowane materiały zalegające szuflady Lachmanna, wymieniane listy i maile (wszystkie precyzyjnie opisane). Jest to znak nowych czasów, które kształtują na naszych oczach nowy rodzaj metodologii, gdzie tego rodzaju dokumenty czyni się elementami historycznoliterackimi przez odpowiednią ich interpretację i wprowadzenie w poznawczy dyskurs. Dokument biograficzny staje się argumentem naukowym: to zasada tzw. nowej biografistyki, która po latach strukturalistycznej banicji, powróciła w ostatniej ćwierci XX wieku, by wraz z geopoetyką, imagologią poszerzoną o wizerunek siebie (zamiast Innego/Obcego, który w „globalnej wiosce” jest już coraz mniej „obcy”) tworzyć zręby nowej metodologii, pozwalającej dokładniej docierać do istoty i znaczenia konkretnego tekstu.

kupuj i odbieraj w sklepie lub wybierz wysyłkę. realizacja w 24 godziny. Liminalność i bycie "pomiędzy" w twórczości Petera (Piotra) Lachmanna.

Nowa książka wydana przez Muzeum w Gliwicach Data dodania: 2020-12-03. Muzeum w Gliwicach jest współwydawcą monografii Przemysława Chojnowskiego*, co nie jest dziełem przypadku.

POWIĄZANE KSIĄŻKI