Edukacja pod lupą

Edukacja pod lupą - Bryan Caplan | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Bryan Caplan
WYMIAR
4,5 MB
NAZWA PLIKU
Edukacja pod lupą.pdf
ISBN
8153988808490

OPIS

„A niby do czego mi się to przyda?” – to pytanie zadawane przez wielu poirytowanych uczniów i studentów. Niestety niewielu rodziców, nauczycieli i wykładowców potrafi udzielić na nie konstruktywnej odpowiedzi. Zakłopotanie opiekunów podpowiada nam, że uczniowie i studenci mają powody, by marudzić.Z drugiej strony wymagającym rodzicom, którzy do znudzenia powtarzają dzieciom: „Ucz się pilnie i skończ porządne studia, a znajdziesz dobrą pracę”, też trzeba przyznać rację. Dane mówią bowiem jasno – statystycznie rzecz biorąc im lepsze wykształcenie tym wyższe zarobki.Jak rozwikłać tę zagadkę? Skoro większość materiału nauczanego w szkołach jest kompletnie nieprzydatna, dlaczego pracodawcy płacą więcej tym, którzy pilnie się go uczyli? A może wartość dyplomów nie leży w nauczanym w szkołach materiale, lecz gdzie indziej? Czy w takim razie jako społeczeństwo nie dopuszczamy się gigantycznego marnotrawstwa czasu i zasobów?Z odpowiedzią spieszy ekonomista i polimat, Bryan Caplan. W Edukacji pod lupą, książce równie ważnej, co prowokacyjnej, dokonał on kompleksowej analizy współczesnego systemu szkolnictwa oraz opłacalności edukacji formalnej zarówno dla jednostki, jak i dla ogółu. Wnioski Caplana mogą budzić kontrowersje; jego uczciwość naukowa, rzetelność badawcza i sposób argumentacji – żadnych.Wydawca

Caplan Bryan ISBN:9788366337091 - Książki - Nauki społeczne, humanistyczne, ekonomiczne - Pedagogika. Oświata i szkolnictwo.

Dziś kolejne informacje o tej coraz bardziej popularnej formie ... EDUKACJA POD LUPĄ Szkolny sukces w postaci dobrych ocen albo wysokiego wyniku egzaminu często jest efektem nie tylko wytężonej pracy i zdolności ucznia, ale również jego osobowości. Zdolność do radzenia sobie z trudnymi sytuacjami nabiera znaczenia, gdy warunki społeczne i życiowe, w których żyje uczeń, są dalekie od idealnych. Szczegóły: Edukacja pod lupą - Caplan Bryan.

POWIĄZANE KSIĄŻKI