Krzyżanowski. Malarstwo / Painting

Krzyżanowski. Malarstwo / Painting - Urszula Kozakowska-Zaucha | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Urszula Kozakowska-Zaucha
WYMIAR
8,62 MB
NAZWA PLIKU
Krzyżanowski. Malarstwo / Painting.pdf
ISBN
2228229336342

OPIS

Album prezentujący dorobek malarza i rysownika Konrada Krzyżanowskiego (1872–1922). Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu, gdzie zainteresował się malarstwem portretowym i pejzażowym, tam też zaczął rozwijać swój charakterystyczny, dynamiczny styl. Kiedy po późniejszym pobycie w Monachium Krzyżanowski przyjechał do Warszawy, rozpoczął wówczas najbardziej intensywny okres swojej twórczości. Jego efektem były dzieła pełne ekspresji, o intrygującej kolorystyce, takie jak m.in. Portret Marii Krzymuskiej, Chmury w Finlandii czy Portret Pelagii Witosławskiej.

Malarstwo / Painting £5.63 Dürer. Malarstwo światowe £5.63 Siemiradzki.

Malarstwo / Painting . Makowski malarstwo / painting - opis produktu: Tadeusz Makowski (1882-1932), bohater kolejnego albumu popularnej serii Malarstwo, przebywał i tworzył głównie we Francji, do której wyjechał po ukończeniu studiów w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych (1908) i w której pozostał już do końca życia. Krzyżanowski. Malarstwo Kozakowska-Zaucha Urszula.

POWIĄZANE KSIĄŻKI