Krzyżanowski. Malarstwo / Painting

Krzyżanowski. Malarstwo / Painting - Urszula Kozakowska-Zaucha | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Urszula Kozakowska-Zaucha
WYMIAR
9,29 MB
NAZWA PLIKU
Krzyżanowski. Malarstwo / Painting.pdf
ISBN
4551655858128

OPIS

Album prezentujący dorobek malarza i rysownika Konrada Krzyżanowskiego (1872–1922). Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu, gdzie zainteresował się malarstwem portretowym i pejzażowym, tam też zaczął rozwijać swój charakterystyczny, dynamiczny styl. Kiedy po późniejszym pobycie w Monachium Krzyżanowski przyjechał do Warszawy, rozpoczął wówczas najbardziej intensywny okres swojej twórczości. Jego efektem były dzieła pełne ekspresji, o intrygującej kolorystyce, takie jak m.in. Portret Marii Krzymuskiej, Chmury w Finlandii czy Portret Pelagii Witosławskiej.

- post].Historia rodziny Krzyżanowskich h Dębno jak też problematyka komesów w Polsce i początków arystokracji została przedstawiona w artykule ... Malarstwo / Painting - Urszula Kozakowska-Zaucha - Książka w SwiatKsiazki.pl. Makowski.

Rysunek / Drawing £5.63 Kaplica Sykstyńska (The Sistine Chapel) ... Krzyżanowski.

POWIĄZANE KSIĄŻKI