Alkoholowe dzieje Polski. Dwie okupacje 1939-1945

Alkoholowe dzieje Polski. Dwie okupacje 1939-1945 - Jerzy Besala | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jerzy Besala
WYMIAR
6,31 MB
NAZWA PLIKU
Alkoholowe dzieje Polski. Dwie okupacje 1939-1945.pdf
ISBN
5924825077206

OPIS

Alkoholowe dzieje Polski w czasach wojny totalnej i okupacjiW tysiącletniej historii Rzeczypospolitej czasy II wojny światowej oraz okupacji niemieckiej i sowieckiej to najcięższe chwile. Naród polski po raptem dwudziestu latach niepodległości znów utracił wolność. Tym razem został postawiony w sytuacji krańcowej: miał zostać wyniszczony przez hitlerowskie Niemcy lub roztopiony w sowieckiej rzeczywistości łagrów i przesiedleń.Jednak Polacy dalecy byli od biernej rezygnacji. Po okresie chaosu wojennego września 1939 roku następowały procesy przystosowawcze. Alkohol zaczął pełnić funkcję środka uspokajającego i znieczulającego, ale też środka wzmacniającego chęć odwetu na okupantach. Służył też jako łapówka. W książce omówiono również los Żydów oraz mniejszości narodowych oraz kwestie spożywania alkoholu przez gnębicieli Polaków: siepaczy SS i ich pomocników oraz w ZSSR, gdzie znaleźli się Polacy. W obu przypadkach wódka i samogon odegrały znaczącą, złowrogą rolę, pozwalając na przeprowadzenie zbrodniczych planów na skalę przemysłową, jakich nie znał dotąd świat.

Alkoholowe dzieje Polski w czasach wojny ... Alkoholowe dzieje Polski Dwie okupacje 1939-1945 Jerzy Besala. Zysk i S-ka Alkoholowe dzieje Polski Dwie okupacje 1939-1945 Jerzy Besala.

Naród polski po raptem dwudziestu latach niepodległości znów utr Alkoholowe dzieje Polski. Dwie okupacje 1939-1945 - RECENZJE.

POWIĄZANE KSIĄŻKI