Alkoholowe dzieje Polski. Dwie okupacje 1939-1945

Alkoholowe dzieje Polski. Dwie okupacje 1939-1945 - Jerzy Besala | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jerzy Besala
WYMIAR
9,89 MB
NAZWA PLIKU
Alkoholowe dzieje Polski. Dwie okupacje 1939-1945.pdf
ISBN
2771748475480

OPIS

Alkoholowe dzieje Polski w czasach wojny totalnej i okupacjiW tysiącletniej historii Rzeczypospolitej czasy II wojny światowej oraz okupacji niemieckiej i sowieckiej to najcięższe chwile. Naród polski po raptem dwudziestu latach niepodległości znów utracił wolność. Tym razem został postawiony w sytuacji krańcowej: miał zostać wyniszczony przez hitlerowskie Niemcy lub roztopiony w sowieckiej rzeczywistości łagrów i przesiedleń.Jednak Polacy dalecy byli od biernej rezygnacji. Po okresie chaosu wojennego września 1939 roku następowały procesy przystosowawcze. Alkohol zaczął pełnić funkcję środka uspokajającego i znieczulającego, ale też środka wzmacniającego chęć odwetu na okupantach. Służył też jako łapówka. W książce omówiono również los Żydów oraz mniejszości narodowych oraz kwestie spożywania alkoholu przez gnębicieli Polaków: siepaczy SS i ich pomocników oraz w ZSSR, gdzie znaleźli się Polacy. W obu przypadkach wódka i samogon odegrały znaczącą, złowrogą rolę, pozwalając na przeprowadzenie zbrodniczych planów na skalę przemysłową, jakich nie znał dotąd świat.

Wydawnictwa polskie i anglojęzyczne. Księgarnia Bankowa.pl realizuje zamówienia dla pracowników naukowych, uczelni, firm, kancelarii, bibliotek i innych instytucji. Alkoholowe dzieje Polski.

Naród polski po raptem dwudziestu latach niepodległości znów utracił wolność. E-book serwis 📚 LitRes zaprasza do pobrania Alkoholowe dzieje Polski. Dwie okupacje 1939-1945, Jerzy Besala w epub i mobi lub przeczytania jej online! Napisz i zapoznaj się z rezenzjami o książce na stronie LitRes! 📚 Poznaj "Alkoholowe dzieje Polski.

POWIĄZANE KSIĄŻKI