Ojczyzna dobrej jakości. Reportaże z Białorusi

Ojczyzna dobrej jakości. Reportaże z Białorusi - Stowarzyszenie Reporterów Rekolektyw | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Stowarzyszenie Reporterów Rekolektyw
WYMIAR
6,58 MB
NAZWA PLIKU
Ojczyzna dobrej jakości. Reportaże z Białorusi.pdf
ISBN
3175466911139

OPIS

Pod redakcją Małgorzaty NocuńPrzekład z niemieckiego Alicja Rosenau, przekład z rosyjskiego Agnieszka Sowińska.Z czym dzisiaj kojarzy się Białoruś? Niektórym z mityczną krainą nad Niemnem i kresowymi dworkami, wielu z Adamem Mickiewiczem i Świtezianką, ale większości zapewne z Aleksandrem Łukaszenką, którego nazwisko przy każdej wzmiance o Białorusi odmieniane jest przez wszystkie przypadki. Zdaje się, że na geopolitycznych zakrętach straciliśmy z oczu Białorusinów i ich codzienne życie, czasem zwykłe, niekiedy wyjątkowe, jak to bywa – pełne marzeń i rozczarowań.W tym zbiorze reportaży polityka jest ważna, ale nie najważniejsza. Na pierwszym planie pojawiają się ludzie. Czasem charyzmatyczni, pełni pasji i wiary w idee, a czasem zrezygnowani i pogodzeni z reżimem.Rozmawiają z nimi polscy, niemieccy i białoruscy reporterzy. Z tych opowieści wyłania się obraz kraju, który bywa niepokojący, czasem szokuje, ale bez wątpienia porusza i nie pozostawia obojętnym.Autorki i autorzy: Katarzyna Brejwo, Rafał Grzenia, Julia Jürgens, Eva-Lena Lörzer, Jędrzej Morawiecki, Katarzyna Kwiatkowska-Moskalewicz, Aneta Prymaka-Oniszk, Kaja Puto, Alona Szabunia, Ziemowit Szczerek, Agnieszka Wójcińska.Projekt przygotowało Stowarzyszenie Reporterów „Rekolektyw”.Wydano z finansowym wsparciem Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.Herausgegeben mit finanzieller Unterstützung der Stiftung für deutsch-polnische Zusammenarbeit."Grupa dziennikarzy portretuje ostatni w Europie reżim, w którym o demokracji można zapomnieć. Są oni obdarzeni przywilejem późnego urodzenia, a więc pozbawieni osobistych doświadczeń z dyktatorami. Ale za to mają oczy szeroko otwarte, co jest cechą dociekliwych reporterów. Wynajdują absurdy i paradoksy, dysydentów, antysystemowych awanturników, lecz również ludzi szczęśliwych, gdyż dyktatura to często czyste ulice i poczucie bezpieczeństwa. Pod jednym warunkiem – trzeba wyrzec się własnego zdania i zapomnieć o wolności. Dzięki ich talentowi i zmysłowi obserwacji otrzymaliśmy wnikliwą i ciekawą książkę o świecie, w którym raczej nie chcielibyśmy żyć." Paweł Smoleński

Zdaje się, że na geopolitycznych zakrętach straciliśmy z oczu Białorusinów i ich codzienne... „Ojczyzna dobrej jakości" to bardzo przyzwoity zbiór reportaży o Białorusi. Słyszałem opinie, że jest to książka niespójna, nierówna, a do tego taka, która nie wyczerpuje tematu.

Reportaże z Białorusi będzie dostępna 18 listopada 2020 ( premiera w Polsce ). Żeby zobaczyć inne daty należy wybrać odpowiednią flagę.

POWIĄZANE KSIĄŻKI