Antonówki. Kobiety i Czechow

Antonówki. Kobiety i Czechow - Sylwia Frołow | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Sylwia Frołow
WYMIAR
10,91 MB
NAZWA PLIKU
Antonówki. Kobiety i Czechow.pdf
ISBN
7535616199418

OPIS

Dokądkolwiek wyjeżdżał, zawsze w pierwszej kolejności odwiedzał trzy miejsca: świątynię, cmentarz i dom publiczny. Lubił prostytutki, lubił aktorki, śpiewaczki, pisarki – a uchodził za pięknego mężczyznę. Chyba żaden inny pisarz nie cieszył się tak powszechnym uwielbieniem kobiet. Większość życia spędził jednak w stanie kawalerskim, zapewniając wszystkich, a zwłaszcza ukochaną siostrę Marię (która mówiła: „Swoje życie poświęciłam bratu”), że nigdy się nie ożeni. Kiedy to zrobił – trzy lata przed śmiercią – zaprzyjaźniony Iwan Bunin uznał ten krok za samobójstwo.„Kobieta może stać się przyjacielem mężczyzny tylko w tej kolejności: z początku dobra znajoma, potem kochanka, a potem dopiero przyjaciel” – twierdził bohater „Wujaszka Wani”, doktor Michaił Astrow, a w rzeczywistości sam Czechow. Oficjalnie uznany za przyjaciela kobiet, dla tych, które go kochały, potrafił być okrutny i niesprawiedliwy.Sylwia Frołow wydobywa z cienia wielkiego pisarza swoje bohaterki, które jednocześnie były bohaterkami jego utworów. Bo nie ma pisarza Czechowa i nie ma człowieka Czechowa bez kobiet. Nie na darmo Płatonow powiadał: „Mężczyzna bez kobiety jest jak parowóz bez pary!”.

ISBN 978-83-8191-022-4. Miejsce wydania Wołowiec : Wydawnictwo Czarne, Rok wydania 2020.

Czechow kochał kobiety, wielbił, podziwiał, chociaż feministą zdecydowanie nie był. Rozkochał ich w sobie wiele, ale czy którąś z nich rzeczywiście traktował poważnie? Nawet Olgę, która ostatecznie została jego żoną? Antonówki.

POWIĄZANE KSIĄŻKI