Dziewczyna z Paryża

Dziewczyna z Paryża - Jordyn Taylor | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jordyn Taylor
WYMIAR
12,31 MB
NAZWA PLIKU
Dziewczyna z Paryża.pdf
ISBN
9074483889697

OPIS

Szesnastoletnia Alice spędza lato w Paryżu, ale nie przyjechała tu z New Jersey, by jeść croissanty i spacerować wzdłuż Sekwany. Zmarła babcia zapisała jej w spadku paryskie mieszkanie, o którego istnieniu do tej pory nikt w rodzinie nie wiedział. Jak się okazało, apartament pozostawał zamknięty przez ponad siedemdziesiąt lat.Alice postanawia ustalić, dlaczego jej babcia opuściła Paryż podczas niemieckiej okupacji oraz z jakiego powodu nigdy nie opowiadała bliskim, co zostawiła za sobą, przenosząc się po wojnie do Ameryki. Alice z pomocą Paula, uroczego francuskiego studenta, stara się odkryć prawdę. Jednak im dłużej drąży tajemnicze sprawy z przeszłości, tym bardziej uświadamia sobie, że również obecnie jej rodzina ma sekrety, o których nie chce rozmawiać.Czy wiesz, że „Dziewczyna z Paryża” została zainspirowana prawdziwym wydarzeniem? Oto historia, która zdarzyła się naprawdę:W 2010 roku na południu Francji zmarła 91-letnia kobieta, zostawiając spadkobiercom mieszkanie w Paryżu, o którego istnieniu wcześniej nie wiedzieli. Kiedy przekroczyli jego próg, ujrzeli wnętrze nietknięte od czasów II wojny światowej.W 1942 roku 23-letnia wnuczka Marthe de Florian – mało znanej aktorki, za to bardzo znanej kurtyzany (wśród jej kochanków byli wybitni artyści, a także premierzy i prezydenci Francji) – zamknęła odziedziczone po babci mieszkanie i opuściła Paryż. Przez następnych 70 lat regularnie płaciła czynsz, jednak nigdy tam nie wróciła. Dlaczego? I dlaczego tak nagle wyjechała z Paryża?

IUVI Książki - Dla dzieci i młodzieży - Literatura młodzieżowa - przeczytaj opinie, kupuj online w dobrej cenie na Inbook.pl Książka "Dziewczyna z Paryża" o amerykańskiej nastolatce, której babcia zapisała mieszkanie w paryskiej kamienicy RECENZJA Tytuł książki "Dziewczyna z Paryża" może zmylić niektórych ... Dziewczyna z Paryża - opis produktu: Szesnastoletnia Alice spędza lato w Paryżu, ale nie przyjechała tu z New Jersey, by jeść croissanty i spacerować wzdłuż Sekwany. Zmarła babcia zapisała jej w spadku paryskie mieszkanie, o którego istnieniu do tej pory nikt w rodzinie nie wiedział.

Kategoria: Dla młodzieży. Opis Dodatkowe informacje Opis.

POWIĄZANE KSIĄŻKI