Krajobraz grunwaldzki w dziejach polsko-krzyżackich i polsko-niemieckich na przestrzeni wieków. Wokół mitów i rzeczywistości

Krajobraz grunwaldzki w dziejach polsko-krzyżackich i polsko-niemieckich na przestrzeni wieków. Wokół mitów i rzeczywistości - Jan Gancewski (red.) | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jan Gancewski (red.)
WYMIAR
3,88 MB
NAZWA PLIKU
Krajobraz grunwaldzki w dziejach polsko-krzyżackich i polsko-niemieckich na przestrzeni wieków. Wokół mitów i rzeczywistości.pdf
ISBN
9958149084999

OPIS

Najnowsza publikacja olsztyńskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego stanowi podsumowanie konferencji naukowej poświęconej tematyce grunwaldzkiej. Zawiera najbardziej aktualne ustalenia badaczy. Książka stanowi wynik polsko-niemieckiego projektu badawczego, będącego "przykładem [...] nowoczesnego nurtu historiografii w badaniach nie tylko nad stroną militarną bitwy grunwaldzkiej, ale również szerzej - wielopłaszczyznowychi wielowątkowych stosunków w świecie kontaktów polsko-krzyżackich i późniejszego echaw badaniach tego fenomenu, w obu [...] historiografiach na przestrzeni wieków". Materiał tekstowy uzupełnia niezwykle bogata kartografia dotycząca Wielkiej Bitwy.

Gancewskiego; Wydawnictwo: ... Rozważania i uwagi historyczne na tle sytuacji ogólnoeuropejskiej, w: Tradycje kulturowe i historyczne ziem pruskich. „Krajobraz grunwaldzki" w dziejach polsko - krzyżackich i polsko - niemieckich na przestrzeni wieków.

Wokół mitów i rzeczywistości, pod red. J.

POWIĄZANE KSIĄŻKI