Krótki kurs nowomowy

Krótki kurs nowomowy - Joanna Duda-Gwiazda | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Joanna Duda-Gwiazda
WYMIAR
10,17 MB
NAZWA PLIKU
Krótki kurs nowomowy.pdf
ISBN
8179147207601

OPIS

W napisanych z humorem zaprawionym odrobiną goryczy felietonach Joanny Dudy-Gwiazdy znajdujemy celne opisy rzeczywistości, dla których punkt odniesienia ciągle stanowi "Solidarność" z początku lat 80.Credo autorki to filozofia wspólnoty, etos społecznikowski, ochrona środowiska, sprawiedliwość społeczna, prawa pracownicze, społeczeństwo prawdziwie obywatelskie - a więc nieograniczające się tylko do organizacji pozarządowych kompensujących słabości państwa i rynku. Ta lewicowość łączy się z przywiązaniem do narodowej suwerenności i sceptycyzmem wobec brukselskiej biurokracji. Autorka odrzuca natomiast "lewicowość", która oznaczałaby obronę komunistycznej przeszłości, opór przeciw lustracji, pochwałę dawnych szpiclów i donosicieli.Lewica w rozumieniu Dudy-Gwiazdy nie musi być laicka ani tym bardziej antykatolicka. I może doceniać Lecha Kaczyńskiego jako prezydenta. Jest rzeczą charakterystyczną dla III RP, że na scenie politycznej znalazło się miejsce dla ludzi o podobnych poglądach."Prof. Zdzisław Krasnodębski, fragment wstępu

Przeczytaj recenzję Krótki kurs nowomowy. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze! „Krótki kurs nowomowy" jest kompletem felietonów legendarnej działaczki pierwszej „Solidarności", Joanny Dudy-Gwiazdy, napisanych w latach 2001-2013 dla czasopisma społeczno-politycznego „Nowy Obywatel".

Zobacz inne Nauki humanistyczne i społeczne, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.. „Krótki kurs nowomowy" jest kompletem felietonów legendarnej działaczki pierwszej „Solidarności", Joanny Dudy­Gwiazdy, napisanych w latach 2001-2013 dla czasopisma społeczno-­politycznego „Nowy Obywatel". Zawartą w tomie publicystykę tak podsumował autor w Krótki kurs nowomowy .

POWIĄZANE KSIĄŻKI