Zbłąkane serce

Zbłąkane serce - Stefania Jagielnicka-Kamieniecka | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Stefania Jagielnicka-Kamieniecka
WYMIAR
7,23 MB
NAZWA PLIKU
Zbłąkane serce.pdf
ISBN
1814921542494

OPIS

"Zbłąkane serce" to współczesna powieść obyczajowa, przesycona subtelnym, wyrafinowanym erotyzmem dla przedstawienia uczuciowych rozterek głównej bohaterki. Na stronach tej fascynującej opowieści o namiętnej, głębokiej miłości przewijają się meandry poczucia tożsamości. Pełna zaskakujących zwrotów akcja komplikuje się do tego stopnia, że niemożliwe wydaje się połączenie kochanków.Jak to możliwe, by czuć się Francuzką, będąc Polką? Czy Austriak może czuć się Polakiem? I co czuje człowiek zaskoczony odkryciem, że jest Żydem, a co agent nieustannie zmieniający tożsamość? Co wpływa na ugruntowanie świadomości narodowej? Takie pytania, między innymi, zadaje Stefania Jagielnicka-Kamieniecka na kartach swej najnowszej powieści "Zbłąkane serce".Stefania Jagielnicka- Kamieniecka jest dziennikarką, poetką i powieściopisarką, absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, zamieszkałą obecnie w Wiedniu. W 1983 roku uzyskała honorowe dożywotnie członkostwo Arizona Press Club w Phoenix (USA), dokąd wyemigrowała po internowaniu. Otrzymała je za "walkę o możność pisania prawdy", jak uzasadniono. W Polsce była zatrudniona w "Dzienniku Zachodnim" w Katowicach, a od roku 1980 w prasie "Solidarności". Po przeniesieniu się ze Stanów do Niemiec pisała w dziennikach: "Neue Westfälische" w Minden, "Rhein-Neckar-Zeitung" w Heidelbergu i w piśmie Polskiej Misji Katolickiej "Nasze Słowo". Pod koniec roku 2003 ukazał się tomik jej poezji, zatytułowany "Leichter als Atem" (Lżejsza niż oddech), po czym reportaże pod tytułem "Wege zum Erfolg"(Drogi do sukcesu) i ""Wege zur Erfüllung"" (Drogi do spełnienia) oraz wspomnienia zatytułowane "Sprung über den Abgrund" (Skok nad przepaścią). W Niemczech wydano również jej książki napisane w języku polskim: dwie powieści - "Sen" i "Wielki Manipulator", wspomnienia "Skok nad przepaścią" oraz dwa tomiki wierszy. Na polskim rynku wydawniczym ukazały się do tej pory jej powieści: "Z busolą w sercu", "Samobójcy", "Siatka w sieci", "Poezja i miłość", "Oko w oko ze śmiercią", "Niebezpieczna miłość", "Zdeptana róża", "Więcej niż szczęście", "Przechytrzyć Pana Boga". W styczniu 2012 zdobyła główną nagrodę w Konkursie Literackim Wydawnictwa Astrum za powieść "W żelaznym uścisku".

Mimo upływu lat nie może jednak zapomnieć tych, którzy drwili z niej w dzieciństwie tylko dlatego, że była gruba i niezgrabna. od kiedy powzięła plan zemsty, wszy Nasz sklep tylkorelaks.pl u żywa plików cookies (tzw.

Za kilka tych nut, kilka koślawych liter, matczyne niepokoje i kobiece lęki. Pełne garście nadziei, łzy opadające na ziemię i za ten uśmiech szczery zatrzymany w popłochu.

POWIĄZANE KSIĄŻKI