Teonanacatl. Święte grzyby

Teonanacatl. Święte grzyby - Ralph Metzner | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Ralph Metzner
WYMIAR
5,23 MB
NAZWA PLIKU
Teonanacatl. Święte grzyby.pdf
ISBN
2047442200698

OPIS

Teonanácatlem czyli "świętymi grzybami" Aztekowie nazywali grzyby przynoszące wizje podczas starożytnych ceremonii magicznych i szamańskich obrzędów uzdrawiania. Hiszpańscy zakonnicy, którzy w trakcie konkwisty zetknęli się z tymi obyczajami, traktowali je jako diabelskie rytuały. Dopiero w XX wieku zachodni badacze - antropolodzy, religioznawcy i mykolodzy - przyznali godne miejsce tej tradycji jako autentycznej ścieżce poszukiwań duchowych. Niektórzy z nich pozwolili sobie nawet na twierdzenie, że stanowi ona pozostałość po najstarszych praktykach religijnych, dzięki którym doszło do uczłowieczenia istot człekokształtnych. Rozwój wyobraźni i słowotwórstwa pod wpływem grzybów psylocybinowych skłonił wielu badaczy do uważniejszego przyjrzenia się tej tematyce, a wyizolowanie z tych grzybów substancji pycho-aktywnej czyli psylocybiny przez dr. Alberta Hofmanna przyczyniło się do wybuchu rewolucji psychodelicznej w latach sześćdziesiątych XX wieku.Teonanácatl to kompendium wiedzy na temat fascynującej biologii, historii i psychofarmakologii "świętych grzybów", a także zbiór niezwykle intrygujących opowieści oraz świadectw ich użytkowników. Dzieło bez którego niemożliwe jest zrozumienie fenomenu kultury psychodelicznej, ale i kultury w ogóle.

Zapytaj o produkt. Teonanácatlem czyli „świętymi grzybami" Aztekowie nazywali grzyby przynoszące wizje podczas starożytnych ceremonii magicznych i szamańskich obrzędów uzdrawiania.

Święte Grzyby w kategorii Magia i spirytyzm / Parapsychologia / Książki & NŚ ... "Teonanácatlem" czyli „świętymi grzybami" Aztekowie nazywali grzyby przynoszące wizje podczas starożytnych ceremonii magicznych i szamańskich obrzędów uzdrawiania.

POWIĄZANE KSIĄŻKI