Pasterz

Pasterz - Anna Sailamaa | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Anna Sailamaa
WYMIAR
12,97 MB
NAZWA PLIKU
Pasterz.pdf
ISBN
8842801808236

OPIS

Pasterz opowiada historię krainy położonej na północy oraz młodego mężczyzny, który w drodze do pracy znajduje w lesie martwego łabędzia. Wydarzenia rozgrywają się w przeciągu niewiele ponad dwudziestu czterech godzin w małym miasteczku w północnej Finlandii. Tematem opowieści jest smutek wiążący się z ulotnością życia. Pasterz pokazuje życie na Północy, skąd młodzi ludzie emigrują na Południe w poszukiwaniu pracy, i gdzie reszta mieszkańców zmaga się z bezrobociem i innymi problemami społecznymi.

Ten, kto dogląda i pilnuje trzód owiec i kóz lub stad innych zwierząt (Rdz 30:35, 36; Mt 25:32; zob.OWCA).Pierwszym pasterzem był Abel, syn Adama ().Pasterze na ogół cieszyli się szacunkiem, tylko w rolniczym Egipcie patrzono na nich z pogardą ().Trzodą często zajmował się sam właściciel, jego dzieci (zarówno synowie, jak i córki) lub inni krewni (Rdz 29:9; 30:31; 1Sm ... Kontakt Wydawnictwo i Księgarnia religijna - Pasterz. Księgarnia i Wydawnictwo Dobrego Pasterza.

Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza; /najemnik ucieka/ dlatego, że jest najemnikiem i nie ... Papież Franciszek wyznał, że nie zamierza zrezygnować ze swej podróży do Iraku.

POWIĄZANE KSIĄŻKI