Opozycja w NRD i w PRL Wzajemne relacje i oceny

Opozycja w NRD i w PRL Wzajemne relacje i oceny - Piotr Zariczny | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Piotr Zariczny
WYMIAR
11,21 MB
NAZWA PLIKU
Opozycja w NRD i w PRL Wzajemne relacje i oceny.pdf
ISBN
2867605223065

OPIS

Książka opowiada o kontaktach między polskimi i niemieckimi opozycjonistami w okresie zimnej wojny. O ile Polska była dla Niemców z NRD głównym partnerem w dążeniu do obalenia reżimu komunistycznego, o tyle dla polskiej opozycji kontakty te nie należały do najważniejszych, co nie znaczy, że były całkowicie bagatelizowane. Przyczyniły się one jednak do stworzenia podwalin ruchu opozycyjnego w NRD i w konsekwencji do upadku muru berlińskiego. Poruszana przez autora tematyka wpisuje się w ożywiona dyskusje na temat fenomenu "zniewoleń krótkiego stulecia" i w komparatystyczny profil badania stosunków polsko-niemieckich.

Autor: Zaiczny Piotr. Wydawnictwo: Europejskie Centrum Solidarności ISBN: 978-83-628-5307-6 Format: 23.0x15.8 Liczba stron: 232 Oprawa: Miękka Wydanie: 2013 r.

Wzajemne relacje i oceny - Książka opowiada o kontaktach między polskimi i niemieckimi opozycjonistami w okresie zimnej wojny. O ile Polska była dla Niemców z NRD głównym partnerem w dążeniu do obalenia reżimu komunistycznego,...

POWIĄZANE KSIĄŻKI