29 Pułk Strzelców Kaniowskich

29 Pułk Strzelców Kaniowskich - Przemysław Dymek | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Przemysław Dymek
WYMIAR
5,56 MB
NAZWA PLIKU
29 Pułk Strzelców Kaniowskich.pdf
ISBN
4475713467805

OPIS

Kolejny z zeszyt z serii "Zarys Historii Wojennej Pułków Polskich w Kampanii Wrześniowej". W poszczególnych rozdziałach omówiono udział pułku w walce o granice w latach 1918-1920, jego działalność w okresie międzywojennym oraz zagadnienia bezpośrednio związane z kampanią wrześniową: mobilizację, walki osłonowe i odwrotowe w Wielkopolsce, udział w bitwie nad Bzurą, walki odwrotowe w Puszczy Kampinoskiej, walki w obronie Warszawy, a także obsadę personalną, sztandar i odznakę 29. Pułku Strzelców Kaniowskich.

Data ostatniej modyfikacji: Los sprawił, że, po latach, w jednym miejscu spotkały się dwa spośród czterech Pułków Strzelców Kaniowskich. Wspomniany już 30 Pułk, a właściwie jego I batalion dowodzony przez majora Kamińskiego, przydzielony do obrony Warszawy z jednej strony, oraz idący w składzie 5 Kaliskiej Dywizji Piechoty gen.

Święto pułku obchodzono 15 maja, w rocznicę ... Kategoria:Żołnierze 29 Pułku Strzelców Kaniowskich Connected to: {{::readMoreArticle.title}} Z Wikipedii, wolnej encyklopedii {{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}} This page is based on a Wikipedia article written by contributors (read/edit). 29 Pułk Strzelców Kaniowskich. Wysyłamy w 24h - to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. 29 pułk Strzelców Каниовских-to oddział piechoty wojska polskiego II RP.

POWIĄZANE KSIĄŻKI