Pobojowisko

Pobojowisko - Michael Crummey | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Michael Crummey
WYMIAR
8,1 MB
NAZWA PLIKU
Pobojowisko.pdf
ISBN
5903964802519

OPIS

Czy w miłości i nienawiści istnieją jakiekolwiek nieprzekraczalne granice?Michael Crummey, autor rewelacyjnego Dostatku, powraca z kolejną powieścią rozgrywającą się na chłodnej Nowej Fundlandii. Tym razem śledzimy losy dwojga ludzi połączonych w młodości gorącą miłością, później natomiast rozdzielonych mocą nienawiści wsączającej się w ich życie na różnych płaszczyznach.Nowa Fundlandia, rok 1940. Młody katolik Wish Furey zarabia na życie, podróżując z kinem objazdowym po północnym wybrzeżu wyspy. W Cove, jednej z protestanckich osad rybackich, chłopak zakochuje się z wzajemnością w Sadie Parsons, dziewczynie zdającej się nie przystawać do oczekiwań purytańskiego środowiska, w którym dorasta. Narastający konflikt między Wishem a rodziną Parsonsów – uprzedzoną do katolickiego zalotnika – ostatecznie sprawia, że chłopak ucieka z Cove jako złodziej i niedoszły morderca, zaś Sadie opuszcza rodzinną osadę, by odnaleźć ukochanego w stolicy wyspy, St. John's. Dziewczyna nie zdaje sobie sprawy, jak wiele lat przyjdzie jej czekać na kolejne spotkanie z Wishem…Snując fascynującą historię wyklętej miłości, Crummey tka misterną sieć powiązań między pozornie nieistotnymi szczegółami, czyniąc zaś wydarzenia II wojny światowej na Pacyfiku jedną z osi fabuły, niezwykle przenikliwie zwraca uwagę na kwestię osobistej odpowiedzialności człowieka za otaczające go zło. Czy można wywieść związek między złą myślą a wybuchem bomby atomowej w Nagasaki? Okazuje się, że tak.

bab.la arrow_drop_down bab.la - Online dictionaries, vocabulary, conjugation, grammar Toggle navigation W kompozycji Na pobojowisku (1863) Artur Grottger sięgnął po czytelną religijną symbolikę, współgrającą z patetycznym obrazem roku 1863, charakterystycznym dla twórczości artysty. Spośród wszystkich kartonów cyklu Polonia, ten w najbardziej wyrazisty sposób prezentuje romantyczną ideę sakralizacji powstania styczniowego. (Kliknij aby rozwinąć opinię),,Pobojowisko" to tekst lodowaty, surowy, przytłaczający, w którym nie potrafiłam dostrzec nawet cienia piękna czy nadziei.To portret człowieka, który na skutek traumatycznych, wojennych doświadczeń, sam staje się swoim największym wrogiem, obarcza się winą za zaistniałe zbrodnie i - w imię ich odkupienia - rezygnuje z tego, co dlań najcenniejsze. Definicja pobojowisko w Słowniku Online.

pobojowisko (po bitwie) pole bitwy; pobojowisko (w pokoju) bałagan; Zagraj z nami! pobojowisko. Wielki słownik ortograficzny PWN.

POWIĄZANE KSIĄŻKI